'Kayıp Rüya' Pg Art Gallery'de

Maura Sullivan'ın ‘Kayıp Rüya’ başlıklı kişisel sergisi 25 Ekim 2014 tarihine kadar Pg Art Gallery’de izlenebilir. İstanbul’da gerçekleşecek ikinci sergisinde Sullivan hafıza, kayıp, aşk ve rüyaların dünyasına giriyor.

'Kayıp Rüya' Pg Art Gallery'de
Sinematik ve aynı zamanda samimi portrelerinde, gözleri kapalı, sırtları dönük, fotoğrafın kadrajından çıkıverecek gibi duran öznelerini derin düşünceler içinde gösteriyor. İzleyici bu özneleri aynadaki yansımalarını takip etmekten kendini alamayarak onların anlık bir şekilde var olduğu bu sihirli dünyaya çekiliyor.
 
Her imge unutulmuş bir anıyı ve anlatılmamış bir rüyayı hatırlatarak seyirciyi hikayenin gerisini kendi hatıra ve rüyalarıyla tamamlamaya davet ediyor. Sullivan’ın analog fotoğrafı tercih etmesi gizemine gizem katıyor; filmin dokusu ve derinliği imgeleri çok daha dokunsal ve canlı bir hale getiriyor.
 
Sanatçının portre fotoğrafları tıpkı güçlü hatıralarımız ve kayıplarımızdan gizemli imgeler damıtan rüyalar gibi, bilinmeyene ve konuşulmayana dair büyülü bir bakış sunuyor. Devinim ve bulanıklık, kaçış ve mevcudiyet, imgeleri hakiki kılıyor. Filme çekilen o çalıntı an biraz daha fazla duyguyu, biraz daha fazla güzelliği ve çok daha fazla hayatı içeriyor.
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER