Karşıyaka’da “Ayın Konuğu” Zeynep Oral

Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “Ayın Konuğu” etkinliklerinin Aralık ayı konuğu, Gazeteci - Yazar ve PEN Türkiye Başkanı Zeynep Oral olacak.

Karşıyaka’da “Ayın Konuğu” Zeynep Oral

Uzun yıllardır süren gazetecilik yaşamına birçok köşe yazısı, röportaj, sanat eleştirisi ve kitap sığdıran Oral, Haluk Işık’ın yöneteceği “Bir Sanat Coğrafyası Olarak Türkiye” başlıklı söyleşide, sanata ve yaşama dair görüşlerini dillendirecek, etkinlik öncesi ve sonrasında kitaplarını imzalayacak. Atakent’te bulunan Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde 18 Aralık 2019 Çarşamba günü gerçekleşecek etkinlik, saat 20.00’da başlayacak.

AYDINLANMA MÜCADELESİ

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, konuya dair yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Karşıyakamızda yaşamın her alanında var olmaya ve üstlendiğimiz sorumlulukların gereğini yapmaya devam ederken; kentimizin düşünce, kültür ve sanat zenginliğini yükseltmeyi de öncelikli hedeflerimiz arasında görüyoruz. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz “Ayın Konuğu” etkinliklerinin, dallarında uzman konuklarıyla büyük ilgi görmesi, ne kadar doğru bir iş yaptığımızı kanıtlıyor. Haziran ayına dek sürdüreceğimiz etkinliklerde, birbirinden değerli konukları ağırlayacak, aydınlanma mücadelemize Karşıyaka’dan katkılar sunacağız. Sayın Zeynep Oral’ı konuk etmenin sevinciyle, tüm İzmirlileri bu ayki önemli buluşmamıza da davet ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER