'Karga ve Gül' Desen Sergisi

Soner Göksay'ın ''Karga ve Gül'' desen sergisi 7 Mart 2015 tarihine kadar Galeri A'da sanatseverler ile buluşuyor.

'Karga ve Gül' Desen Sergisi
1961 İzmir doğumlu sanatçı Soner Göksay, İ.D.G.S.A (Şimdiki Mimar Sinan Üniversitesi) Yüksek Resim Bölümü mezunudur.
 
1998'den bu yana Atölye&Atölye adını verdiği mekânda resim çalışmalarını motive etmiş, güzel sanatlar sınavlarına öğrenci hazırlamış, çağdaş resim sanatı terim ve teknikleri eğitimi vermiştir.
 
Halen çalışmalarını İzmir'de sürdüren sanatçı atölye&Atölye dışında, 29 Ekim 2000'de açılan Erasmus Ruh Sağlığı Atölyesi'nde bir ekip çalışması olan Art Terapi seanslarına katılmış, uzman psikiyatrist ve psikologlarla ortak çalışmalar yürütmüştür.
 
2000 yılından bu yana, İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümünde Öğretim Görevlisi olan sanatçının karton üzerine füzen (kömür) ile çalıştığı desenlerinin yanı sıra 2 yağlıboya çalışmasının da yer alacağı sergi, 7 Mart 2015 tarihine kadar gezilebilir.
 
"...Karga; Soner Göksay'ın tuvalinde bazen sevgi, bazen sevgili, bazen sevgi koruyanı, bazen de sevgi önündeki tek engel biçiminde karşımıza çıkar. Yani hepsi insan yaşamına göndermelerdir. Sanatçı kargayı sevda anlamları içinde kullanırken bunun nedenini sevgi kavramını sorgularken varılan sonuçlar ile açıklar. Sevgi ‘tehdit`tir bazen ve bazen de arsız (olduğunca). Bencildir kimi zaman ve aldatır..."
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER