İzmirliler 'Necati Bey'i Gördü

''Necati Bey'i Görmek İstiyorum'' adlı oyunuyla seyircisine perdelerini açan Sahne Tozu Tiyatrosu, seyircisini bir kez daha mest etti.

İzmirliler 'Necati Bey'i Gördü
Haldun Dormen Sahnesi'ndeki ilk sergilenişinde İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği oyun, izleyenlerden tam not aldı. İzmirli sanatseverler yaklaşık 2 saat boyunca kahkahya boğuldu. 
 
Oyun sonunda Çağlar İşgören oyunun yönetmeni Haldun Dormen'i sahneye davet etti. Alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Dormen de, ekibi tebrik ederek " İzmir'de 2 oyun sahneye koydum ama Sahne Tozu Tiyatrosu sayesinde tatil yapmış gibi oldum. Beni hiç yalnız bırakmadılar. Siz de Sahne Tozu Tiyatrosu'nu yalnız bırakmayın. Onları sizlere emanet ediyorum" dedi.
 
 
Oyunun konusu ise şöyle; 
 
"Namuslu ve dürüst bir memur olan Şefik Şaşmaz, "yoğun iş temposu" nedeniyle mesaisini bir dinlenme tesisinde geçiren bölge müdürüne, eksik bir imzayı attırmak için bu tesise gider. Fakat içeri bir türlü alınmaz. Oysa imzayı attırmayı kafasına koymuştur. Tesiste kalan diğer konukların da bu durumun içine karışmasıyla komik ve tuhaf olaylar gelişir.
 
Necati Bey'i Görmek İstiyorum adlı oyun Kasım ve Aralık ayı boyunca her cuma ve cumartesi saat 20.0 de, pazar günleri ise 14.00 de Haldun Dormen Sahnesi'nde sergilenmeye devam edecek. Biletler biletix'te ve Sahne Tozu Tiyatrosu Gişelerinde..
 
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER