İzmir'li Sanatçı Vefat Etti

İzmir Senfoni Orkestrası kontrbas sanatçısı ve Türkiye’nin önde gelen caz müzisyenlerinden Kürşat And geçirdiği ikinci kalp ameliyatının ardından hayata veda etti.

İzmir'li Sanatçı Vefat Etti

Ankara doğumlu Kürşat And müziğe kemanla başladı, İzmir Devlet Konservatuarı Kontrbas Bölümünden mezun oldu. Caza okul yıllarında ilgi duydu ve Tuna Ötenel, Ali Perret, Erol Pekcan, Muvaffak Falay, İmer Demirer, Neşet Ruacan, Peter King, Jean Loup Longnon gibi pek çok caz ustasıyla çaldı, konserler verdi, uluslararası festivallerde yer aldı. İzmir Devlet Senfoni Orkestrasında görev yapmayı sürdürmekteydi.

İzmir'de hemen hemen tüm müzisyenlerin tanıdığı, İzmir'in kontrbass dehası İzmir'in yetiştirdiği önemli müzisyenlerden olan Kürşat And'a Hakk'tan rahmet, ailesi, sevdikleri ve İzmir Müzisyenlerine başsağlığı diliyoruz.

Değerli sanatçı Kürşat And'ın cenazesi töreni 10 Ekim Perşembe günü saat 12.00' de Çiğli Evka 2 Cem Evi'nde, ardından saat 13.30 'da Adnan Saygun Kültür Merkezi'nde yapılacak törenden sonra Menemen Ulukent Mezarlığı'nda defnedilecektir.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2013, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER