banner51

İzmir'de Caz Rüzgarı

Türkiye'de caz müzik sanatçısı olarak akla ilk gelen isimlerden olan Fatih Erkoç, 19 Şubat 2014 saat 20.30'da İzmir Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluşuyor.

İzmir'de Caz Rüzgarı
İstanbul Gelişim Orkestrası ile birlikte  1971 yılında "Nihayet" adlı ilk albümünü çıkaran Fatih Erkoç, kısa bir dönem trombon sanatçısı olarak İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nda görev aldı. 11 yıl Norveç'te kaldıktan sonra Türkiye'ye kesin dönüş yapan sanatçı 1986 ve 1989 yıllarında Kuşadası Altın Güvercin Şarkı yarışmalarında sırasıyla 'Yol Verin A dostlar' ve 'Sen ve Ben' isimli şarkılarıyla iki kez birincilik kazandı.
 
6 yıl tromboncu ve solist olarak TRT hafif müzik ve caz orkestrasında bulunan Fatih Erkoç, bir çok kez Eurovizyon yarışmasına katılan Fatih Erkoç bir süre TRT'de Yankılar isimli müzik programına da imzasını atmıştır. 2007 yılında Kör Randevu isimli albümüyle sevilen şarkılarının bir kısmını, yeni düzenlemeleriyle sevenlerinin ilgisine sundu. Yeni şarkılarının da bulunduğu bu albümde babası Hasan Erkoç'a ait Elveda Ey Gençlik şarkısını da seslendirdi. 
 
Fatih Erkoç İzmirlilere keyif dolu dakikalar yaşatacak.
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2014, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER