İzmir Devlet Tiyatrosu 'Oğul' ile sahnede

İzmir Devlet Tiyatrosu’nda tiyatro şöleni devam ediyor. Geçtiğimiz ay “NEREYE”, “PRÖMİYER PARTİSİ” ve “İKİMİZİN DÜNYASI ile izleyicileriyle buluşan İzmir Devlet Tiyatrosu, bu defa 2. Dünya Savaşı sonrası bir annenin savaşta kaybolan oğlunu, umudunu yitirmeden arama çabasını konu alan “OĞUL” ile seyirci karşısına çıkıyor

İzmir Devlet Tiyatrosu 'Oğul' ile sahnede

Gert HOFMANN’ın yazdığı Barış EREN’in hem çevirmenliğini hem de yönetmenliğini üstlendiği oyun; Alman halkının sefalet ve umutsuzluk ile mücadele ettiği 2.Dünya Savaşı sonrası, erkeklerin çoğunun öldüğü, sakat kaldığı veya esir düştüğü, en büyük yükü kadınların sırtlandığı, insanların savaşın yıkıcı etkilerini ortadan kaldırma noktasında omuz omuza olduğu bir süreçte, umudunu yitirmeden oğlunu arayan bir annenin çarpıcı hikayesini izliyoruz.

Oyunun başrollerini Hülya Savaş, Mustafa Çolak, Sitare Tuna, Aylin Önal, Dilek Çetiner Demir, Recep Ayyıldız, Pınar Egeli Karadağ, Türker Alpugan paylaşırken, yönetmen yardımcılığını Aylin Önal, dekor ve kostüm tasarımını Yıldız Köse İpeklioğlu, ışık tasarımını ise Zeki Kayar üstleniyor.

04 Aralık 2018 Salı günü prömiyer yapacak oyun saat 20:00’de İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesinde izlenebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER