İzmir'de kültür sanat

İzmir Devlet Tiyatrosu, Flavia Coste'nin yazdığı ve Can Kapyalı'nın Türkçeleştirdiği Paraya Hayır adlı oyunu sahneleyecek.

İzmir'de kültür sanat

  Levent Ulukut'un yönettiği eserde piyangodan çıkan para yüzünden ailesiyle ters düşen bir adamın hikayesi anlatılıyor.

Paraya Hayır, 20, 21, 22, 25, 26 Aralık tarihlerinde Konak Sahnesi'nde sahneleniyor.

İzmir Devlet Opera ve Balesi de 22 ve 25 Aralık tarihlerinde Sabancı Kültür Merkezinde Tchaikovsky'nin Fındıkkıran adlı eserini sanatseverlerle buluşturacak. 

- Şeb-i Arus Mevlana Anma Programı

Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) bugün Şeb-i Arus Mevlana Anma Programı kapsamında Türk Tasavvuf Müziği Konseri yapılacak. Konserde solist Erdem Özgen sahne alacak.

AASSM'deki bir diğer konseri ise 21 Aralık'ta İzmir Devlet Senfoni Orkestrası verecek. Türkiye-İsviçre Dostluk Haftası Konseri'nin şefliğini Emmanuel Siffert üstleniyor. Solist olarak viyolonsel sanatçısı Christoph Croise'nin izleyicilerle buluşacağı konserde E. Elgar'ın Viyolonsel Konçertosu, Ferit Tüzün'ün Türk Karpiçyosu, R. Gerber'in La Recolte Du Ble ve J. Haydn'ın Senfoni No 93 Mucize adlı eserleri icra edilecek.

Ritim ve Dans Topluluğu'nun Yıl Sonu Gösterisi de 24 Aralık'ta AASSM'de yapılacak. Gösterinin koreografisi Teoman Balçı, Hasan Zengin, Okan Öktem ve Yunus Keser'e ait.

- Mahalle ve Köy Tiyatroları Festivali

İzmir Büyükşehir Belediyesi 28 ve 30 Aralık tarihleri arasında Kültürpark'ta Mahalle ve Köy Tiyatroları Festivali düzenleyecek.

Yerel tiyatroların ön plana çıkması amacıyla gerçekleştirilen festivale, İzmir'in 4 köy tiyatrosunun yanı sıra bu yıl oluşturulan 5 tiyatro topluluğu daha katılacak.

- Yeniden Sinematek - 68 Sineması "Az Gelişmişliğin Anıları"

Kübalı burjuva sınıfının umut vadeden yazarlarından Sergio'nun ülkedeki değişime ilişkin gözlemlerinin anlatıldığı film 21 Aralık'ta İzmir Sanat'ta, 25 Aralık'ta İzmir Büyükşehir Belediyesi Aliağa Kültür Merkezinde, 26 Aralık'ta Seferihisar Kültür Merkezinde gösterilecek.

Yapım tarihi 1968 olan filmin senaryosu aynı zamanda yönetmenliğini de üstlenen Tomas Gutierrez Alea'ya ait.

- Türk Halk Müziği Korosu'nun yıl sonu konseri

İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde Türk Halk Müziği Korosu, bu akşam yıl sonu konseri verecek. Konserin şefliğini Yolcu Bilginç üstleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle 21 Aralık'ta İnciraltı Demokrasi Meydanı'nda, Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği Kelebeğin Rüyası adlı film gösterilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER