banner51

'İyilik Ağacı'

Uygur Çocuk Tiyatrosu, Birol Engeler'in yazıp yönettiği İyilik Ağacı, 24 Kasım’da 20.Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali‘ne konuk oluyor.

'İyilik Ağacı'
Oyunun Konusu
İbiş, saf ve sevimli bir görünüme sahip ama aslında oldukça bencil ve yalancı, bir çocuktur. Memiş ise, İbiş‘le aynı yaşlarda, iyi niyetli ve dürüst bir çocuktur.
 
Aynı gün, bir çocuk tiyatrosuna gitmek için yola çıkan bu iki çocuk, tanışır ve arkadaş olurlar. İbiş, hasta annesine ilaç alabilmek için satmaya götürdüğü eşeğini kaybetmiş; Memiş ise, derslerindeki başarısından dolayı anne ve babasının kendisine armağan ettiği bisikletini çaldırmıştır.
 
İki kafadar, başlarına gelen bu kötü olaylar nedeniyle ne yapacaklarını kara kara düşünürken, İyilik Ağacı onlara sorunlarını halletmeleri için bir kese altın verir ve altını eşit bir şekilde paylaşmalarını ister. Fakat aç gözlü İbiş, Memiş‘i kandırır ve altınların hepsini alarak kaçar. Bunun üzerine Memiş, İyilik Ağacı, Pamuk Nine, Hork ve Cork; İbiş‘e bir oyun oynarlar. Ve yaptığının yanlış olduğunu, İbiş’in anlamasını sağlarlar. 
 
Oyun, mutlu sonla biter.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER