İstanbullular Müziğe Doyacak

Dünyanın en iyi kemancıları arasında gösterilen Maxim Vengerov, bu akşam İş Sanat'ta Polonya Oda Orkestrası’nın şefliğini üstlenecek.

İstanbullular Müziğe Doyacak
Klasik müzik dünyasının efsaneleri arasında yerini çoktan alan Maxim Vengerov kemanı ustalıklı icrası ve dinamik şefliğiyle sezonun en unutulmaz konserlerinden birine imza atacak. Kusursuz tekniği, göz kamaştırıcı tonu ve zengin ifadesiyle hiç şüphesiz dünyanın en iyi kemancılarından biri olan Vengerov, mentoru Mstislav Rostropovich'in izinden giderek enstrümanının zirvesinde kariyerine şefliği de ekledi. Duyarlı ve ince müzisyenliğini podyumlara da taşıyan maestro konserde Polonya’nın seçkin oda orkestralarından Polonya Oda Orkestrası’nı yönetecek. Sir Yehudi Menuhin'in övgüyle bahsettiği topluluk James Galway'den Gidon Kremer'e, Yehudi Menuhin'den Martha Argerich'e uzanan yıldız solistlere eşlik ettiği performanslarıyla uluslararası çevrelerin dikkatini çekmekte.
 
Maxim Vengerov şef/keman
W. A. Mozart Keman Konçertoları No. 3, KV 216, Sol minör ve No. 5, KV 219, La Majör
P. I. Çaykovski Keman ve orkestra için “Sérénade mélancolique” Op. 26, Si bemol minör (Yaylı orkesta düzenlemesi: David Walter)
P. I. Çaykovski Keman ve Yaylı orkestra için “Souvenir d´un lieu cher”den “Mélodie” No. 3, Mi bemol Majör (orjinali keman ve piyano için, düz. David Walter)
P. I. Çaykovski Keman ve Yaylı orkestra için “Souvenir d´un lieu cher”den “Scherzo” No. 2, Do minör (orjinali keman ve piyano için, düz. David Walter)
P. I. Çaykovski Keman ve Yaylı orkestra için “Souvenir d´un lieu cher”den “Méditation” No. 1, Re minör (orjinali keman ve piyano için, düz. David Walter)
P. I. Çaykovski Keman ve orkestra için “Valse-Scherzo” Op. 34 (Yaylı orkestra düzenlemesi: David Walter)
 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER