'Issızlığın Ortasında'

Kendi hayal gücünden süzülüp gelen sakin ve gerçeküstü bir yolculuğu eserlerine taşıyan Serkan Küçüközcü’nün “Issızlığın Ortasında-In The Middle Of Nowhere” sergisi Gallery LiNART’ta açıldı.

'Issızlığın Ortasında'

Serkan Küçüközcü’nün, yalnızca hayallerde ve rüyalarda mümkün olan çağdaş, güncel ve aynı zamanda masalsı bir dünya, bir hayat, bir peyzaj, bir kadraj oluşturduğu “Issızlığın Ortasında” sergisi, sanatseverlerle buluşuyor.

Perşembe akşamı Gallery LiNART’ta açıldı! Eserlerinde sıra dışı boyutlarla sıradan nesneleri de kullanarak şaşırtan Küçüközcü, sıradan olan ile sıra dışı arasındaki ilişkiye vurgu yaparak; uykudan uyanma evresindeki bilinç dışı durumu da etkileyici bir biçimde eserlerine yansıtıyor. Sanatçı, “Issızlığın Ortasında”ki eserlerinde sıradan nesnelerin görüntülerini, kendi doğal çevrelerinden çıkartarak, akla ters düşen, şaşırtıcı, düşsel bir ortam içinde veriyor. Küçüközcü, görünen dünyanın gizeminden kaynaklanan şok ve sürprizleri, geleneksel görme alışkanlıklarımızı özgürleştirerek, mantık dışını anlamaya çalışmayı ve görüngü dünyasına dair yeni bir algı oluşturmayı amaçlıyor.

Serkan Küçüközcü’nün bazen göğü dolduran, bazen yere sığmayan birer anıt gibi kurgulanıp resmedilen imgelerinin manzaraya karıştığı “Issızlığın Ortasında” sergisine 10 Kasım 2013 tarihine kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilir.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2013, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER