Institut français İzmir'den Müzik Ziyafeti

Institut français İzmir, "Live İzmir" adlı sanal programı ile İzmirlilere konser tadında bir müzik ziyafeti yaşatacak. 

Institut français İzmir'den Müzik Ziyafeti

Institut français İzmir, küresel salgın nedeniyle evlerinde olan herkesi "Live İzmir" sanal programı ile bir araya getiriyor. Her perşembe akşamı saat 21:00'de Instagram üzerinden (@institutfrancaisdeturquie) yapılan canlı yayına birbirinden özel sanatçılar konuk oluyor, müzik aracılığı ile İzmirlilere sevgi ve umut mesajları sunulan benzersiz performanslar sergileniyor. Bu haftanın konuğu Damla Pehlevan, piyano eşliğinde verdiği mini konserle izleyenleri mest edecek.

150'den fazla konser

İstanbullu sanatçı Damla Pehlevan yorumcu, besteci ve aynı zamanda başarılı bir söz yazarı. 8 yaşında Konservatuarda yarı zamanlı olarak piyano okudu. Onlu yaşlarında TRT Gençlik korosunda yer aldı. İTÜ Peyjaz Mimarlığı Bölümü'nden mezun oldu ancak müzik onun için bir tutkuydu, hayatına müzikle devam etme kararı aldı. "Biz" grubunda klavye ve geri vokallerle yer aldı, Baba Zula'ya klavye ve vokaliyle eşlik etti. Ardından Shantel ile çalışmaya başladı ve dünya genelinde 150'den fazla konsere çıktı. 2017'de sözü ve müziği kendisine ait ilk teklileri 'İlkbahar' ve 'Silikon'u yayımladı. 2019 yılında ise 10 parçadan oluşan ilk albümü 'Karmakader'i çıkardı.

Kendisini Perşembe günü canlı yayında dinlemek ve sohbet etmek için Instagram sayfasına (@institutfrancaisdeturquie) abone olmak gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER