banner51

'İçimdeki Meleği Öldürdüm'

Denizhan Özer küratörlüğünde ''İçimdeki Meleği Öldürdüm'' isimli sergi Akademililer Sanat Merkezi'nde 10 Eylül-17 Ekim 2015 tarihleri arasında sanatseverler ile buluşuyor.

'İçimdeki Meleği Öldürdüm'
14.İstanbul Bienali'ne paralel programlar içinde yer alacak olan sergide şiddeti içselleştirerek kendi yaşantısının bir parçası haline getiren günümüz insanının içinde bulunduğu bu durumu irdeleyen 10 uluslararası sanatçının resim, heykel ve fotoğrafları yer alacak.
 
 
Hayata dair genel fikirlerin çeşitli nedenlerle değişim göstererek kültürü şekillendiren ve toplumsal hayat içinde içkin bir rol alan duruma dönüşmesi, dünyayı algılama tarzımızı değiştirmesi ve buna bağlı olarak doğrusal olmayan fonksiyonların insan yaşantısını belirlemesi günümüz insanının çıkmazı haline gelmiştir.
 
Sıradanlaşan şiddetin birey tarafından yadsınmaması ya da kendi yaşantısının bir parçası haline gelmesi otomatik olarak toplumsal şiddetin varoluş ve sürekliliğini oluşturarak hayatın akışını yönlendirmekte, bunun sonucunda da birey her durumda içindeki meleği öldürerek pozitif düşünce yapısı ve olumlama çabasının yarattığı insani yaşam biçiminden uzaklaşarak hayatı içinden çıkılmaz bir hale getirmektedir.
 
 
Bilineni ve alışılmış olanı bozup, algıyı kendi yıkımına sürükleyip pozitif düşünceyi yüceltmeyi amaçlayan sergide sanatçılar günümüz insanının yaşantısını ve çıkmazlarını izleyici ile tartışmaya çalışmaktadır.
 
 
Küratör: Denizhan Özer
Katılan Sanatçılar: Joachim Seinfeld, Çiğdem Menteşoğlu, Zarko Jakimovsky, Süleyman Erdal, Özge Kul, Martin Wolwent, Sema Maşkılı, Marat Bekeyev, Yıldız Doyran, Deniz Pireci
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER