banner51

Hayat... Sen Benimsin

Gazeteci Gülenay Börekçi'nin Nilgün Belgün’le yaptığı uzun söyleşi, 'Hayat... Sen Benimsin' adlı kitapla okuyucuyla buluşuyor.

Hayat... Sen Benimsin

 

Nilgün Belgün hayatını, tiyatro aşkını, medyada gündem oluşturan ilişkisini bu kitapla gazeteci Gülenay Börekçi'ye anlatttı.
Gazeteci Gülenay Börekçi Nilgün Belgün’le girdiği bu kitap serüvenini anlatırken “Nilgün Belgün’le uzun bir röportaj yapacağımı duyanların yüzüne kocaman bir tebessüm gelip yerleşiyordu. Hepsi ağız birliği etmiş gibi, ‘Ne şanslısın’ diyerek, onun ne kadar güler yüzlü, kendisiyle barışık, yaşama sevinciyle dolu, pozitif bir insan olduğunu anlatmaya başlıyordu” diyor.
Doğan Kitap etiketiyle yayınlanan kitap bu haftadan itibaren raflardaki yerini aldı.
KİTAPTAN
Çok gencim. Bir çocuğa deli gibi âşık oluyorum. Onun konservatuarda tiyatro okuduğunu öğrenince ben de oyunculuğa merak salıyorum. Koca bir yıl kendimi buna vakfediyor, babamın kurallarını bile hiçe sayarak gizli gizli konservatuar sınavlarına hazırlanıyorum. Fakat sınavı kazandıktan sonra âşık
olduğum kişiye bir daha rastlamıyorum; ne okulda, ne dışarıda... İnanılacak
şey değil. Gel de kadere inanma! “Hayat sen planlar yaparken başına gelenlerdir” diye bir söz var ya, herhalde acayip doğru. Sen istediğin kadar hayatını organize et, geleceğini tasarla; kaderin çok önceden çiziliyor. Yaşadığın her olay bir araç, karşına çıkan herkes bir vesile oluyor. O aşkın hayatıma boşuna girmediğini, tiyatroyla tanışayım diye karşıma çıkarıldığını şimdi anlıyorum. Ali’nin bir görevi varmış: İçime oyunculuk ateşini düşürecekmiş. Konservatuardan içeri adım attığım an, tüm varlığımla tiyatro denen o büyülü dünyaya ait olduğumu anladım.
 
 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2012, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER