Hatırlıyorum!

Küratörlüğünü Ali Şimşek'in üstlendiği 'Amarcord/Hatırlıyorum!' 15 Kasım 2015 tarihine kadar TÜYAP'ta sanatseverlerle buluşuyor.

Hatırlıyorum!
Amarcord” (a m’arcord) Federico Fellini’nin doğduğu şehir olan Rimini’de konuşulan, İtalyanca’nın Emilia-Romagna lehçesinde “Hatırlıyorum” anlamına gelmektedir. 1973 tarihli film, bir çocuğun gözünden ergenlik neşesine ve ülkeye kara bir gölge gibi çöken faşizme dair şiirsel bir anlatıma sahiptir. “Hatırlıyorum” hafıza ve anımsamanın trajik olduğu kadar neşeli yönünü de hatırlatır bize. Çünkü hatırlamak sadece acı ve trajediyle değil; neşe ve umutla da sarmalanmıştır. 
 
2015 yılı, 1915'ten itibaren yaşadığımız dünya savaşlarına ve acı yerel trajedilere önemli bir eşiği gösteriyor aynı zamanda. Unutmayalım; hatırlamak bizim en insani gücüzdür. TÜYAP ARTİST bu yıl hatırlamanın, hafızanın, anımsamanın, acı ve umudun birlikteliğine odaklanıyor.
 
Sanatçılar:
Huri Kiriş, Yusuf Aygeç, Tayfun Gülnar, Ahmet Sarı, Güneş Acur, Beyza Paksın, Berkay Tezcan, Nazım Serhat Fırat, Coşkun Sami, Gökçe Er, Ata Türk, Adem Başpınar, Adnan Doğan, Murat Germen, Burhan Yıldırım, İskender Giray, MANBOR, Öykü Ersoy, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Tan Taşpolatoğlu, Emel Akın, Rafet Arslan, Hür Kellecioğlu, Osman Nuri İyem, Rugül Serbest, Nur Çelik, Fulya Çalışkan, Mustafa Duymaz , Sevil Tunaboylu, Talat Doğanoğlu, Esk Reyn, Yiğit Can Alper, CANAVAR, Fulya Çetin, Barış Yılmaz, Serkan Turaç, Ekin Urcan, Serkan Çatar, Cenin, Yeşim Şahin, Mustafa Pancar, Deniz Beşer,Bülent Demirağ, Onston, Tutku Bulutbeyaz, Deniz Gökduman, Kerem Ağralıgil, Nesli Türk, Gizem Malkoç, Cüneyt Aksoy, Çiler Belen, Ayhan Mutlu, Genco Gülan,  Mehmet Ali Boran, Enis Malik Duran, Gülen Eren, Erim Bikkul, Özge Topçu, Irmak Dönmez, Mehmet Yılmaz Tunç Gençer, Niyazi Selçuk, Neriman Polat, Nejat Satı, Zeynep Beler, Şahin Domin, Müfit İşler, Neşe Çetin
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER