'Hadi Öldürsene Canikom'

Aziz Nesin'in yazdığı Haldun Dormen'in yönettiği en sevilen komedi klasiği "Hadi Öldürsene Canikom", bu akşam ve 16 Ocak 2014'te Caddebostan Kültür Merkezi'nde tiyatroseverler ile buluşuyor.

'Hadi Öldürsene Canikom'
Dilek Türker, 1990 yılında Aziz Nesin'in kendisi için yazdığı "Bir Zamanlar Memleketin Birinde" adlı  oyunu sahnelemek için Türkiye’ye dönerek Tiyatro Ayna’yı kurdu. İşte bu vefa duygusu ile "Hadi Öldürsene Canım" oyununu sahneye koyarak, 24 yıl sonra hem Aziz Nesin'e bir selam göndermeyi hem de Nesin Vakfı’na bir katkı sağlamayı amaçlamaktadır.
 
Avrupa'daki ilk projesine destek vermek üzere Almanya’ya giderek onu yalnız bırakmayan Haldun Dormen ve Osman Şengezer bu anlamlı projede de Dilek Türker’e destek verdiler.
 
 
 
 
Aziz Nesin'in insan, sevgi ve paylaşım üzerine yazdığı en sevilen komedisi olan bu oyun;  bir apartmanın zemin katında yalnız yaşayan iki dul ve yaşlı kadının trajikomik hikayesidir. Beraber yalnızlıklarını paylaşan bu iki kadından Siyen, ölmüş kocasının anıları, Diha ise sahte aşk mektupları ile avutur kendisini...
 
 
Gazete ve radyo haberleri, kendini havagazı memuru olarak tanıtan, evine girdiği yalnız kadınları öldüren bir erkekten bahseder. Havagazı memuru gelir ve hayatın sürprizleri, gerçekleri ortaya çıkar. 1970’lerde yazılmış bu eser Aziz Nesin’in kendisine özgü güçlü mizahı ile günümüz insanının yalnızlık ve sevgisizlik sorununa da gülerek ve düşünerek bakmamızı sağlıyor.
 
 
Yazan: Aziz Nesin
Yöneten: Haldun Dormen
Dekor: Osman Şengezer
Oyuncular: Dilek Türker, Ayberk Attila, Tiraje Başaran
Yardımcı Yönetmen: R. Onur Duru
Asistanlar: Caner Tör, Ayşegül Yalçıner
Işık Kumanda: Emir Tatlı
Ses Kumanda: Cemal Şafak
Giydirici: Rana Fatma Kuyucu
Proje Koordinatörü: Nurgül Yeziz
 
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2013, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER