banner51

'Genesis'

Plastik sanatların farklı alanlarında iki ve üç boyutlu çalışmalarını sürdüren Özcan Uzkur’un ''Genesis'' isimli sergisinde sanatçının oluşturduğu kimliksiz bedenlerle insanın dramı gözler önüne seriliyor.

'Genesis'
''Genesis'' isimli son sergisinde sanatçı Özcan Uzkur, 2012 yılında gerçekleştirdiği “Shithdeath” sergisinin devamı niteliğindeki çalışmalarını sanatseverlerin izlenimine sunuyor. Sanatçı kimliksiz bedenlerle oluşturduğu iki ve üç boyutlu çalışmalarında birbirine savaş açmış insan bedenlerinden izler yaratmış. Uzkur’un yapıtlarında, lif ve kan öne çıkarak, bir yandan bedeni oluşturmak üzere bir araya gelip bir yandan ondan ayrılıyorlar. Parçalarından tekrar, tekrar inşa edilmeye çalışılan bedenler, temsil edilenin yalnızca insanlar değil, belki de onun ötesinde, insanın parçalandıkça bütünleşmeye çalışan vahşi doğası olduğuna işaret ediyor. Birleştiği anda tekrar dağılmaya başlayan beden, belki de kendi bedenine yabancılaştığını ve hiçbir zaman tam bir bütün olamayacağını ifade ediyor.
 
Zorlu Center PSM’nin Galeri İlayda işbirliği ile ev sahipliği yapacağı, Özcan Uzkur’un “GENESIS” isimli sergisi 3 Ağustos 2014 tarihine kadar sanatseverlerle buluşuyor.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2014, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER