Gençlik Otobüsü Yollarda

MCD Gençlik Kulübü tarafından gerçekleştirilen "Gençlik otobüsü" projesi kapsamında 100 genç Avrupa'nın 15 Ülkesini ve 28 şehrini dolaşarak kültürümüzü tanıtacaklar.

Gençlik Otobüsü Yollarda
MCD Gençlik Kulübü (Ankara) tarafından gerçekleştirilen "Gençlik otobüsü" projesi kapsamında 100 genç 1 Ağustos 10 Eylül 2014 tarihleri arasında Avrupa'nın 15 Ülkesini ve 28 şehrini dolaşarak kültürümüzü tanıtacaklar.
 
Her yıl on binlerce gencin katılabilmek için başvuru yaptığı projeye bu yıl 50 bin başvuru bekleniyor, projenin genel koordinatörü Maksut Coşkun Dokunulmaz Türkiye'nin Avrupa'da ki vizyonu haline gelen "Gençlik otobüsü" projesine ülke genelindeki bütün üniversitelerden başvuru aldıklarını söyleyerek bu durumun kendilerini oldukça mutlu ettiğini ifade etti.
 
Projeye Balkanlar ve Avrupa'dan da Büyük İlgi Var
 
Dokunulmaz, "Gençlik otobüsü" projesi artık ülke sınırlarını aşmış durumdadır, artık Balkanlar ve Avrupa'nın bir çok ülkesinden de başvuru almaktayız ilerleyen zamanlarda projeyi tüm dünyadan katılımın sağlanabileceği bir organizasyona dönüştüreceklerini söyledi.
 
Sponsorların Etkisi Büyük
 
Bu tarz projelerin gerçekleştirilmesinde sponsorların büyük önem taşıdığını söyleyen dokunulmaz geçmişteki 4 projeyi sponsorlar sayesinde gerçekleştirdiklerini ve projeyi daha ileriye taşımaları için daha çok sponsora ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Ülkemizde sponsorluk bilincinin tam oturmadığını ve büyük şirketlerin bu tarz sosyal sorumluluk projelerine daha çok önem vermeleri gerektiğini belirtti. Ayrıca projeye bu güne kadar sponsor olan tüm kuruluşlara teşekkür etti.
 
Proje Başvuran Her Genci Önemsiyoruz
 
Projenin genel koordinatörü Maksut Coşkun Dokunulmaz bu yıl farklı bir konsept geliştirerek projeye başvuran 50 bin gençten ön elemeleri geçen 6.000 genci İstanbul'da ülkemizin önde gelen CEO, Siyasetçi ve işadamlarıyla buluşturacaklarını söyledi. Amaçlarının gençlerin hayatına artılar katarak onları iş dünyasına daha donanımlı hazırlamak olduklarını belirtti.
 
Her Gencin Rüyalarını Süslüuor
 
Tek seferde 15 ülke, 28 şehir gezmek ve oralarda etkinlik gerçekleştirmek ülkemizde yaşayan her gencin rüyalarını süslüyor, bu proje öyle bir proje ki gençlerin rüyaları bile değişiyor, "Gençlik otobüsü" gençlere hayallerinin de ötesinde bir deneyim yaşatıyor diyen dokunulmaz, projenin Dünya'nın en büyük gençlik hareketlilik projesi olduğunu ifade etti. Böyle büyük bir projeyi Türkiye olarak gerçekleştirdiklerine son derece mutlu olduklarını ifade eden dokunulmaz fırsat verilirse Türk gençlerinin başaramayacağı bir şey olmadığını belirtti.
 
İşte Proje Kapsamında Gidilecek Ülke Ve Şehirler
 
Bulgaristan, (Sofya) Romanya, (Bükreş) Macaristan, (Budapeşte) Avusturya, (Viyana) Almanya, (Füssen, Bremen, Berlin) Çek Cumhuriyeti, (Prag) Hollanda, (Amsterdam) Belçika, (Brugge, Brüksel) Fransa, (Paris, Cannes, Nice) Portekiz, (Lizbon) İspanya, (Madrid, Barselona) Monaco, (Monte Carlo) İtalya, (Venedik, Pisa, Floransa, Roma, Napoli, Pompei, Bari,) Vatikan, Yunanistan, (İgoumenitsa, Selanik) 
 
Başvuru Adresleri :
 
facebook.com/genclikotobusu
mcdsponsorluk.com/genclik-otobusu
genclikotobusu.com
 
 
Kaynak: Haberler.com
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2013, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER