Gençler tiyatro sahnesinden mesaj verecek

İzmir'in Bornova ilçesi Naldöken Mahallesi'nde yaşları 14 ile 23 arasında değişen 12 öğrenci, kurdukları tiyatro grubunun ilk oyununu 9 Şubat'ta sahneleyecek. Tiyatro gönüllüsü gençler 'Kıyam' adlı oyun ile kadın ve çocuk istismarına karşı uyanışı başlatmayı istiyor.

Gençler tiyatro sahnesinden mesaj verecek

Bornova'nın, yaklaşık 9 bin nüfusa sahip Naldöken Mahallesi'ni tiyatro heyecanı sardı. Naldöken'de yaşayan gençler kurdukları amatör tiyatro topluluğunun ilk gösterisine hazırlanıyor. Naldöken'de yaşayan ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinden tiyatro gönüllüsü gençleri bir araya getiren yönetmen ve oyuncu Deniz Macık (40), 6 ay süresince gecelerini gündüzlerine katarak çalıştıklarını söyledi.

Çoğunluğu hiçbir sahne tecrübesi olmayan gençlerin tiyatro için buluştuğunu belirten Macık, "Hepimiz bu köyün yerlisiyiz. Benim tiyatroya ilgim devlet tiyatrosunda aldığım ufak bir rol ile başlamıştı. Sahne tozunu yuttuktan sonra tiyatrodan kopamadım. Biz gençlerin kötü alışkanlıklara kolayca kapıldığı günümüzde madalyonun diğer yüzünü göstermek istiyoruz. 12 kişiden oluşan grubumuzda en küçüğümüz 14, en büyüğümüz ise 23 yaşında. 6 aydır beraberiz. İlk oyunumuzu sergileyeceğiz" dedi. 9 Şubat Cumartesi günü saat 20.00'de Altındağ Atatürk Kültür Merkezi'nde ilk oyunları 'Kıyam'ı sahneleyeceklerini ifade eden Macık, oyunda Nazım Hikmet'in iki şiirinin de seslendirileceğini söyledi. Macık, "Şiirsel bir oyun sahnelemek istedik. Nazım Hikmet'in iki şiiri ile birlikte kadın ve çocuk istismarına karşı bir seslenişte bulunacağız. Oyunu ben yazdım, adından da anlaşılacağı gibi bu konuda bir uyanış başlatmak istiyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER