Fotoğraf Severler Bursa'da Buluşuyor

’Birlikte yaşamak’ temasıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest), 6-11 Aralık 2014 tarihleri arasında fotoğraf sanatçılarıyla fotoğraf tutkunlarını Bursa’da buluşturacak. Festivalde, Park Jongwoo, Carlos Spottorno, Sabit Kalfagil ve İzzet Keribar gibi dünyaca ünlü fotoğraf sanatçıları, Bursa’da fotoğraf meraklılarıyla bir araya gelecek.

Fotoğraf Severler Bursa'da Buluşuyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle bu yıl 6-11 Aralık 2014 tarihleri arasında Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali’nin (BursaFotoFest), dördüncüsü düzenleniyor. ‘Birlikte Yaşamak’ temasıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) yapılacak olan BursaFotoFest, sergileriyle dünyanın dört bir yanından gelecek fotoğraf tutkunlarını buluşturacak.
 
Küratörüğünü Hasan Şenyüksel’in yaptığı festival kapsamında, birçok panel, toplantı, atölye çalışmaları, portfolyo değerlendirmeleri gerçekleştirilecek. BursaFotoFest, Magnum Photos’dan Chris Steele-Perkins’in (İngiltere), Panos Pictures’dan Martin Roemers’in (Hollanda) ve Carlos Spottorno’nun (İspanya), VII Photo Agency’den Ron Haviv’nin (ABD) ve Güney Kore’den Park Jongwoo’nun da aralarında bulunduğu 10’a yakın yabancı sanatçıyı Bursa’da ağırlayacak.
 
Festivalde Türkiye’den ise aralarında Sabit Kalfagil, İzzet Keribar, Kamil Fırat ve Timurtaş Onan gibi usta isimlerin bulunduğu 40’a yakın fotoğraf sanatçısı yer alacak. Söyleşilerde usta fotoğrafçılar çalışmalarını ve anılarını fotoğraf tutkunlarıyla paylaşacak. Ayrıca festival kapsamında düzenlenecek panel, portfolyo ve atölye çalışmalarında fotoğraf tutkunları sanatçılarla bir araya gelecek.
 
Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali bünyesinde ‘Birlikte Yaşamak’ temalı uluslararası fotoğraf yarışması düzenleniyor. ‘Fotoğraf tutkunlarının www.bursaphotofest.org adresi üzerinden başvurabileceği uluslararası fotoğraf yarışması için son tarih ise 20 Kasım. Katılımcıların en fazla 4 fotoğrafla başvurabileceği yarışmanın jüri üyeliklerini ise Prof. Dr. Sabit Kalfagil, Öğr. Gör. Kamil Fırat, Dr. Ceyhun İrgil, Neslişah Hanzade Erbey Kuşku, Öğr. Gör. Alper Bilsel, Bülent Suberk ve Öğr. Gör. Mustafa Bilge Satkın yapıyor. Yarışmada birinci olacak esere 4 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye de 2 bin dolar ödül verilecek.
 
Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, çevre coğrafyadaki en büyük fotoğraf festivallerinden birini organize ettiklerini belirterek, festival kapsamında dünyanın çeşitli yerlerinden fotoğrafçılar ve fotoğraflar Bursa’da buluşacağını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER