Folkart Gallery'nin resim kursu başlıyor!

Folkart Gallery’nin bu yıl 4.sü düzenlenecek çocuklara yönelik ücretsiz resim kursu başvuruları 4 Haziran 2018 tarihinde başlıyor

Folkart Gallery'nin resim kursu başlıyor!

Folkart Gallery, geleceğin sanatçısı yetenekli çocukları yetiştirmek amacıyla 2015 yılından bu yana her yıl resim kursu düzenliyor. Çocuklara yönelik başlatılan resim eğitimi kursu bu yıl 4. kez gerçekleşecek. Resim kursuna başvurular 4 Haziran – 8 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılabilecek. Ücretsiz olan kursta çocukların kullanacağı tüm malzemeler Folkart Gallery tarafından karşılanacak.

Folkart Gallery’deki kursta minik kursiyerler, resim tekniklerini öğrenmenin yanı sıra farklı etkinliklere de katılacak. Minik öğrenciler, kurs süresince gözlem yapmayı, kağıtları, malzemeleri tanımayı ve kullanmayı öğrenecek. Kurs süresince pastel, akrilik ve suluboya ile çalışan minikler, oyun hamuru ile istedikleri figürleri yapmak için de çalışacak. İzmirli ressam Hale Gökalpsezer ve öğretmenler eşliğinde çocuklar, görsel sunum ve dramalarla, ünlü konuk sohbetleriyle resim eğitimi alacaklar. Eğitimler sırasında kitap okuma, masal dinleme gibi farklı etkinliklerde gerçekleştirilecek.

DÜŞ KURAN ÇOCUKLAR

Güzel geçen bir sergi sezonunun ardından çocuklar için resim kursunun başlayacağını belirten Folkart Gallery Koordinatörü Fahri Özdemir, bu yıl ki temayı “Biz Düş Gezginiyiz…” olarak belirlediklerini açıkladı. Fahri Özdemir, “Tüm çocuklar ressam doğar, en güzel resimleri onlar yapar” söylemine inandıklarını belirterek, çocukların resim eğitimine destek verdiklerini ifade etti. Özdemir, “Bu yıl yine çocuklarımız için çok güzel bir tema seçtik. “Biz Düş Gezginiyiz” diyoruz. Düş kuran çocuk yaşar. “Yaratıcı gücü yaşatmak, hayal kurmak ve tasarlamakla başlar” mottosuyla çocukların düşlerde gezinmesini, resimlerinden şiir yazabilsinler istiyoruz” dedi.

RESİM KURSU VE BAŞVURU

Folkart Gallery Resim Kursu, bu yıl 18 Haziran - 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında 4. kez minik ressamlar için düzenlenecek. Resim kursuna başvurular 4 Haziran – 8 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılabilecek. Tamamen ücretsiz ve derslerde gerekli tüm materyallerin Folkart Gallery tarafından karşılanacağı kursa resim yapmaya tutkulu tüm çocuklar bekleniyor. Kursa 6-11 yaş arası öğrenciler katılabiliyor. Başvuru için öğrencinin nüfus fotokopisi ve 1 adet vesikalık fotoğrafı ile birlikte Folkart Gallery’de başvuru formunun doldurulması gerekiyor. Bu sene 150 öğrenciye resim eğitimi verilmesi planlanıyor. Kurs süresince her öğrenci haftada 2 gün eğitim alacak. Dersler haftaiçi yapılacak. Sabah grubu (10.30-12.00) – Öğlen Grubu (14.00-15.30) olarak iki ayrı grup olacak. Öğrencilerin ders günleri kayıt sırasında velilere bildirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER