banner24

Festivale 'Bağlamalı Caz' İle Veda Ettiler

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Karya Kültür ve Sanat Derneği (KARSANAT) Caz Festivali, Cengiz Özdemir Quintet konseri ile sona erdi. Bağlama ezgilerinin yer aldığı caz konseri, dinleyenlere keyifli anlar yaşattı. Özdemir, caz müziğini Anadolu ezgileri ile birleştirerek farklı bir tarzda sundu.

Festivale 'Bağlamalı Caz' İle Veda Ettiler

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle KARSANAT tarafından Milta Marina Yacht Kulüp’te başlayan ve üç gün süren 3’üncü Karsanat Caz Festivali, Cengiz Özdemir Quintet konseri ile sona erdi. Piyanoda Cengiz Özdemir, bas gitarda Eylem Pelit, saksafonda Çağdaş Oruç, bağlamada Volkan Kaplan ve davulda Volkan Öktem sahne aldı. Cazın farklı ezgilerle buluştuğu konseri yaklaşık 100 kişi dinledi. Bağlamayla cazda farklı ve sıra dışı bir ses yakalayan Özdemir, Anadolu müziğiyle cazı harmanlayarak oluşturduğu ezgileri ile dinleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Bodrum Belediyesi, THY, SKY Marine, Yarımada Gazetesi ve Doğan Haber Ajansı'nın sponsorluğunda düzenlenen festivalde, Bodrumlular caza doydu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER