'Fazıl Say' Resitali

Enka'nın daimi sanatçısı Fazıl Say, özel repertuarından oluşan resitaliyle 13 Kasım akşamı 25. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları kapsamında müzikseverlerle buluşuyor.

'Fazıl Say' Resitali
25. Yılda Hayallerin Gücü Adına!
 
24 Aralık'a kadar 12 etkinlikte, müzik tutkunları genç yetenekler ve usta müzisyenlerle ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'nda buluşuyor. Programın klasik müzik bölümünde ENKA'nın daimi sanatçısı Avrupa Kültür Elçisi, besteci ve piyanist Fazıl Say'ın yanı sıra efsane keman sanatçı Ayla Erduran, viyolonselde Sedef Erçetin, piyanoda Burçin Büke birlikteliği, Gustav Rivinius, Tuncay Yılmaz, Emre Elivar'dan oluşan Arkas Trio ve Gökhan/Şeniz Aybulus'dan Piyano/Keman Resitali yer alıyor. Caz programında ise Kerem Görsev Vocal Jazz Project, Şef Masis Aram Gözbek yönetiminde Boğaziçi Caz Korosu, Akdeniz ve Latin müziğinin özgün ve sıcak tınısıyla Trio Anka, doğu müziğini cazla sentezlediği ilk albümü 'Hayata Evet' ile Pınar Dönmez, ve gelecek vadeden genç sanatçı Deniz Taşar gibi heyecan veren isimler yer alıyor. Buğulu sesi ve eşsiz yorumuyla Birsen Tezer ile son bulacak programda, 24 Ayar ile Barış Manço parçaları sadece çocuklar için Neşeli Pazarlar'da ENKA'da buluşuyor.
 
Fazıl Say Resital 
 
Programın daimi sanatçısı Fazıl Say, resitali ile ENKA'da...
 
Avrupa Kültür Elçisi Fazıl Say, 2001 Stravinsky CD'si ile aldığı "en iyi yorumcu", 2008 yılında Kopatchinskaja ile aldığı "En İyi Oda Müziği" ödüllerinin ardından 2013 yılında "İstanbul Senfonisi" eseri ile besteci olarak Avrupa'nın en büyük ve en prestijli müzik ödülü ECHO ödülünü 3. kez kazandı. Ney, kanun ve kudüm orkestranın solistleri olarak öne çıktığı bu çağdaş Türk eserini Şef Gürer Aykal yönetiminde BİFO icra etmişti. Derinlikli yorum kavrayışı nedeniyle günümüze kadar 20'den fazla uluslararası ödülle onurlandırılan ENKA'nın daimi sanatçısı Fazıl Say, ENKA'ya özel repertuarından oluşan resitaliyle 13 Kasım akşamı dinleyicilerle buluşuyor.
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER