banner51

'Eski Kıtanın Yollarında'

Olympus Galeri'de 02 Aralık 2014 tarihine kadar Cenk Gençdiş'in 'Eski Kıtanın Yollarında' isimli fotograf sergisi izlenebilecek.

'Eski Kıtanın Yollarında'
Fototrek Fotograf Merkezi'nin kurucusu olan Cenk Gençdiş, 2014 yılında fotografta 25. yılını kutluyor. Bu amaçla Pharmactive İlaç desteği ile toplam 22 Asya Yolculuğunu kapsayan bir de fotograf albümü piyasaya çıkıyor. Eski Kıtanın Yollarında sergisi, bu fotograf albümünde yer alan fotograflardan seçilen toplam 75 çalışmadan oluşuyor. Sergide Suriye, İran, Pakistan, Hindistan, Nepal ve Tibet'te çekilen fotograflar yer alıyor. 
 
Yolculuklar ve Fotograf
Bu 25 yıl boyunca Türkiye'nin büyük bir bölümünü omzumda makine, sırtımda çanta gezme şansım oldu. Bununla birlikte 1998 yılından bugüne kadar özellikle Asya ülkelerine fotograf yolculukları yapıyorum. Biraz farklı yolculuklar bunlar. Gezerken fotograf da çekeriz düşüncesinden biraz uzak. Daha çok fotograf çekmek için gezmek ana fikrini taşıyor. Tüm program, zamanlama, gidilecek mekanlar, yapılacak şeyler fotograf için planlanıyor. 
 
Her gün gündoğumundan önce kalkılıyor, nerede ayin, festival, kutlama varsa oraya koşuluyor, duyulan her sese, görülen her ışığa doğru hareketleniliyor, akşam yemeği ancak tüm çekimler bittikten sonra yeniyor. Yorucu mu? Evet. Sonuçlar iyi mi? Bilmiyorum, bu albümün sayfalarında yer alan fotograflar bir ipucu verecektir.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER