banner51

Ertaş'ın Birinci Ölüm Yıl Dönümü

'Neredesin Sen', 'Gönül Dağı', gibi bir çok türküsüyle 7'den 70'e herkesin gönlünde taht kuran Neşet Ertaş'ın bugün birinci ölüm yıl dönümü. Büyük usta, sevenleri tarafından düzenlenen etkinliklerle bugün bir kez daha anılıyor.

Büyük usta neşet Ertaşın aramızdan ayrılışının1. yılı.
 
Ünlü Ozan  Neşet Ertaş'ın çocukları Anadolu geleneklerine göre 1 yıl bekledikten sonra babalarının mezarını yaptırdı.
geceyarısına kadar çalışılarak tamamlanan Neşet Ertaş’ın mezarının baş kitabesinde “Sakın ola ha İnsanoğlu, incitme canı incitme. Her can bir kalp Hakka bağlı, incitme canı incitme. Sevgi, Saygı,Hoşgörü” yazısı bulunuyor. 
Altında ise “Garip” Neşet Ertaş yazıyor. 
 
Neşet Ertaş geçen yıl  aramızdan ayrılmıştı. Türkiye'nin yetiştirdiği en büyük ozanlardan olan Neşet Ertaş bugün türküleriyle herkesin dilinde. 
Sosyal medyada en çok paylaşılan Neşet Ertaş'ın "Neredesin sen" isimli türküsü oldu. Ertaş'ı anan çok sayıda kişi usta ozana olan saygısını sundu. 
 
Büyük ozan anılmaya devam ediyor....
 
Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen "Neşet Ertaş'ı Anma" etkiliği Şişli Kent Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Neşet Ertaş'ın icra ettiği türküler bu sefer bağlama sanatçısı Erol Parlak'ın sesiyle ile yankılandı....
Neşet Ertaş’ın birinci ölüm yıldönümünde  ustalarda  buluşturuyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Bedia Akartürk, Ahmet Özhan gibi ünlü isimler bugün Kırşehir’de sahneye çıkacak ve “Gönül Dağı” nı birlikte seslendirecek.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2013, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER