Eğitimci Çelebi’nin ikinci kitabı, Türkiye’de bir ilk oldu!

İngilizce öğretmeni ve aynı zamanda bale eğitmeni olan Melike Çelebi, “Başka Bir Gün” adıyla çıkardığı kişisel gelişim kitabının ardından minikleri unutmadı; “Alya Hayvanat Bahçesinde” isimli ikinci kitabını çocuklar için yazdı

Eğitimci Çelebi’nin ikinci kitabı, Türkiye’de bir ilk oldu!

BEN HABER

Farklı olmanın başarı getireceğini savunan hem İngilizce öğretmeni, hem de bale eğitmeni Melike Çelebi, ilk olarak “Başka Bir Gün” ismindeki kişisel gelişim kitabıyla yazarlığa ilk adımını attı. İkinci kitabını, vaktinin büyük bir kısmını geçirdiği çocuklar için yazan Çelebi, Türkiye’de bir ilke imza atmayı başardı.

BİR SAYFA TÜRKÇE, DİĞER SAYFA İNGİLİZCE

Alya Hayvanat Bahçesinde” ismiyle, piyasaya çıktığı ilk günden bu yana büyük ilgi gören çocuk kitabında, okuyucu bir sayfada hikayenin Türkçesini, diğer sayfasında ise İngilizcesini okuyabiliyor. Bu özelliğiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Eğitimci Melike Çelebi, okuyucusunun yabancı dil gelişimine büyük bir destek de sağlıyor.

Çelebi, öğrenilmekte olan dilin pekiştirilmesinin; anadil ile hedef dilin karşılaştırılmasıyla ve çeviri yaparak destekleneceğini belirtiyor. Melike Çelebi, bu kitabında dil ve çocuğu bir araya getirip, hayvan sevgisini işleyerek minik kalplere dokunuyor.

CEP TELEFONLARI İÇİN APLİKASYON DA VAR!

Kitabın, Android işletim sisteminde çalışan bir aplikasyonu da bulunmakta. “Alya Hayvanat Bahçesinde” isimli aplikasyonu indirip, kitabın kapağına tutulduğunda sürpriz minikleri bekliyor. Renkli çizimleri olan muhteşem çocuk kitabını, online mağaza ve tüm kitapçılardan temin edebilir; ayrıca Çelebi’nin çocuklarla eğlenceli etkinliklerini takip etmek ve bilgi almak için www.melikecelebi.com’u ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER