Edebiyatseverler şiir kürsüsünde buluştu

İzmir’de Türkiye’den ve farklı ülkelerden önemli şair ve yazarları bir araya getiren 4. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali, şiir kürsüsü ile başladı. Bu yıl ‘Edebiyat güldürür’ temasıyla düzenlenen festival ile İzmirliler sanata doyacak.

Edebiyatseverler şiir kürsüsünde buluştu

İzmirliler tarafından heyecanla beklenen 4. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali, şiir kürsüsü ile başladı. 14- 22 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin ilk programı olan şiir kürsüsünde, sanatseverler bilinen şairler ile kendi yazdıkları şiirleri okudu. Kürsüye çıkıp şiirlerini edebiyatseverlerle paylaşan vatandaşlar, keyif dolu anlar yaşadı

Bu yıl ‘Edebiyat güldürür’ temasıyla gerçekleştirilen festivalin Onur konuğu Türkçe’nin en önemli şair ve yazarlarından Murathan Mungan olacak. Festival kapsamında Macar edebiyatı ve İtalyan şiiri üzerine iki özel söyleşi ve şiir akşamı düzenlenecek. Aynı zamanda festival kapsamında Seferihisar, Selçuk, Karaburun, Kemalpaşa, Foça ve Tire'de de etkinlikler gerçekleştirilecek. Türkiye’den ve farklı ülkelerden önemli şair ve yazarları bir araya getirecek olan festivalin resmi açılışı ise bu akşam Kültürpark’ta gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER