Dünyayı Değiştiren Kadınlar

Emir Çelik'in kaleme aldığı ''Dünyayı Değiştiren Kadınlar'' raflarda yerini aldı.

Dünyayı Değiştiren Kadınlar
"Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır" özlü sözü bu kitabı okuduktan sonra artık sizin için bir anlam ifade etmeyecek. Çünkü artık anlayacaksınız ki, her kadın bir kahramandır Tarihte ilkleri, enleri ve rekorları gerçekleştiren bu önder ve öncü kadınların hayat hikayelerini öğrendikten sonra artık sizin içinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
 
Ülkesinin düşmanları tarafından yıkılmasına karşı dimdik durup dost toplulukları birleştirerek zafere ulaşan Boudiccayı hiç duydunuz mu?
 
Güzelliği ve çekiciliğiyle dikkat çekmesinin yanı sıra politika alanındaki etkinliği ve kalabalık aile bağları sayesinde tüm Avrupayı kontrol edebilen kraliçe kimdi?
 
Fransa'nın en vatansever kadını üstüne zırhları geçirip ülkesini İngiltereye karşı korudu. Tüm ülkede Yüzyıl Savaşlarının sembolü oldu. O sembolü tanıyor musunuz?
 
Rusya'yı 18inci yüzyılının en büyük gücü haline getiren büyük çariçenin hikayesini işittiniz mi? 
 
Yazılarıyla köleliğe karşı başkaldırıyı topluma yayan bir kadından başkası değildi.
 
İngiltere'yi üzerinde güneş batmayan imparatorluk yapan kraliçe kimdi?
 
Kozmetik kavramını bulan ve bu buluşuyla haliyle bir servet sahibi olan Polonyalı girişimci elbette ki yine bir kadındı.
 
İnsan Hakları Bildirgesini Birleşmiş Milletler Genel Kuruluna sunan ve kabul edilmesini sağlayan ABDli Başkanın eşiydi. Peki, kimdi bu first lady?
 
Hayatını güçsüz ve bakıma muhtaçlara adayıp Kalküta´da sadece kendi elleriyle 1000 kişinin yaşamını kurtaran rahibeyi hiç duydunuz mu?
 
Öncü ve önder kadınların hayat hikayelerini okuduktan sonra dünya tarihine olan bakışınız değişecek.
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER