banner9

Dünya Tiyatro Günü'nde Kanlı Nigar Sahnede

Sahne Tozu Tiyatrosu, büyük beğeni toplayan ''İkinin Biri'' oyunundan sonra bu hafta da tarihsel komedi olan Kanlı Nigar'ı seyirci ile buluşturacak.

Dünya Tiyatro Günü'nde Kanlı Nigar Sahnede
Sahne Tozu Tiyatrosu büyük beğeni toplayan oyunlarını tiyatroseverlerle buluşturmaya devam ediyor. 25, 26 Mart tarihleri arasında saat 20.00'da, 27 Mart Pazar günü ise 14.00'da Haldun Dormen Sahnesi'nde tarihsel bir komedi olan Kanlı Nigar sahnelenecek.
 
Biletler ise biletix'ten ve Sahne Tozu Tiyatrosu gişelerinden temin edilebilecek.
 
 
GÖRME ENGELLİLER İÇİN TANITIM
 
Sahne Tozu Tiyatrosu görme engelli tiyatroseverleri de unutmuyor... Artık Sahne Tozu Tiyatrosu'nun Facebook sayfasında Kanlı Nigar oyunun tanıtımı görme engelli seyirciler için sesli video olarak paylaşılıyor.
 
 
OYUNUN KONUSU
 
"Aksaray'daki yangında evi yanan Nigar, İstanbul'un temiz bir mahallesinde, şirin bir konağa taşınır. Konağın sahibi Agah Efendi, Nigar'ın soylu bir aileden gelen, namuslu, dul bir hanımefendi olduğunu sanmaktadır. Oysa o, nice canlar yakmış, nice ocaklar söndürmüş "doğru basmaz çil horozun kızı, cihan yandı Kanlı Nigar"dır. Alacaklıları çok geçmeden Nigar'ın izini bulacaktır. Bu arada, Nigar'ın da Agah Efendi ile görülecek bir hesabı vardır."
 
Genel Sanat Yönetmeni: Çağlar İşgören
Yazan: Sadık Şendil
Yönetmen: Çağrı Turnalı  
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER