Disney ve Sony arasında Örümcek Adam krizi

Örümcek Adam, Marvel Evreni'ne veda edebilir.

Disney ve Sony arasında Örümcek Adam krizi

Disney ve Sony arasında yaşanan gelir paylaşımı krizi nedeniyle Spider Man filmlerinin Marvel Stüdyoları'yla olan bağları tamamıyla kesilebilir.

Gösterime giren son Örümcek Adam filmi 'Spider-Man: Far From Home', Sony'nin en yüksek hasılat elde eden filmi olmuştu.

Sony Pictures ile Disney tarafından satın alınan Marvel Studios’un Örümcek Adam karakterinin haklarını paylaşmak için 2015 yılında yaptıkları anlaşmada gelir paylaşımı konusunda kriz çıktı. 

Disney'in film gelirlerinin yarı yarıya paylaşılmasını istediği ancak Sony'nin bu öneriyi kabul etmediği belirtiliyor. Bunun yerine Sony, Marvel Studios'un brüt kazancın yüzde 5'ine yakın bir oranı aldığı anlaşma şartlarını devam ettirmeyi teklif etti ancak Disney de bunu reddetti.

Aylardır devam ettiği belirtilen anlaşmazlık çözülemediği takdirde Marvel, Örümcek Adam filmlerinden elini çekmiş olacak.

Basına yansıyan bilgilere göre, Sony Pictures’ın çalışmalarını yürüttüğü, sıradaki iki Örümcek Adam filminde, önde gelen yaratıcı yapımcı olarak Kevin Feige yer almayacak. Yönetmen Jon Watts ve yıldız Tom Holland ise gelecek filmler için kadroda kalmaya devam edecekler.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER