banner51

Dinçkök'ün 'Derin Tutku Air' Sergisi İlgi Gördü

Fotoğraf sanatçısı aynı zamanda eski yüzücü olan Ayşegül Dinçkök’ün su altı fotoğraflarından oluşan ’Derin Tutku Air’ adlı fotoğraf sergisi Eskişehir’de açıldı.

Dinçkök'ün 'Derin Tutku Air' Sergisi İlgi Gördü
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi salonunda düzenlenen sergisinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hüseyin Erdemir, Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile çok sayıda kişi katıldı. Sergide Ayşegül Dinçkök’ün Endonezya’nın Batı Papua bölgesindeki Raja Ampat ile Güney Sulawesi bölgesinde çektiği 21 adet su altı fotoğrafı yer aldı.
 
Üçüncü fotoğraf sergisini Eskişehir’de açan Ayşegül Dinçkök, bu sergisinde tüm insanları bakmaya değil görmeye ve farkında olmaya davet ettiğini söyledi. Sergilenen fotoğraflardaki her karede gezegenin sahip olduğu şaşırtıcı güzelliğin aslında ne kadar kırılgan olabildiği vurgulanıyor, küresel ısınma, insan kullanımı ve avcılık baskısı yüzünden deniz canlılarının kitlesel olarak yok olmaya mahkûm edildiği anlatılmaya çalışılıyor. Ayşegül Dinçkök, farkındalık bilincini yaratmak üzere çıktığı bu yolda çevre bilincini arttırmak ve denizlerin her geçen gün nasıl tahrip edildiğini vurgulamayı amaçladığını belirtti. Dinçkök, sergi ile eş zamanlı çıkarttığı ve 111 fotoğrafın yer aldığı sualtı fotoğraflarından oluşan kitabının satışından elde edilecek geliri de Akdeniz Koruma Derneği’nin ’Deniz Koruculuğu’ projesine bağışladığını açıkladı. 
 
Sanatçının çekmiş olduğu fotoğraflardan 5 tanesi ise Midnight Express markası ile kumaşa aktarılarak giyim sektöründe kullanılacak. Dinçkök, mercan baskılı fularıyla sergi açılışına katıldı ve baskıdaki aynı fotoğrafın yanında durarak fularını davetlilere gösterdi.
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Salonu’ndaki ’Derin Tutku Air’ adlı sergi 4 Haziran tarihine kadar izleyicilere açık tutulacak.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER