Devlet Tiyatroları Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi coşkuyla açıldı

Devlet Tiyatroları Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi dün coşkulu bir törenle sanatseverlerle kavuştu. 2014 Aralık ayından bu yana özellikle Karşıyaka seyircisinin dört gözle beklediği sahne Karşıyaka Belediyesi’nin de işbirliği ile halkımızca coşkuyla karşılandı

Devlet Tiyatroları Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi coşkuyla açıldı

Musahipzade Celal’in yazdığı ve Metin Oyman’ın yönettiği “KAŞIKÇILAR” adlı müzikli oyun öncesinde Karşıyaka Belediye Bandosunun mini konserinden sonra Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Edebi Kurul Başkanı Bozkurt Kuruç, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcıları Ahmet Nuri Ekici ve Turan Erdeğer, İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut, İzmir Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcıları Ali İhsan Tercan, Hakan Eroğlu ve Serdar Kamalıoğlu, Karşıyaka Belediye Başkan Vekili Hamdi Süha Barlak ve oyunun yönetmeni Metin Oyman Karşıyaka Sahnesinin açılışı gerçekleştirdiler.

Sonrasında kokteyle geçilen gecede protokolden ve sanat dünyasından önemli isimler vardı. Tuğgeneral Nurettin Kutluyuva, Hava Eğitim Komutanlığı Alb. Ender Irşi, Sahil Ege Bölge Komutanı Alb. Mete Çağlar, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın eşi Dr. Zehra Akpınar, Prof. Dr. Hülya Nutku, Prof. Dr. Murat Tuncay gibi önemli isimler katıldı.  

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt; Devlet Tiyatroları olarak İzmir’de Bornova Bozkurt Kuruç Sahnesini, Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesini ve Adana’da 27 Mart’ta açılışı yapılacak olan Sabancı  Oda Tiyatrosu ile birlikte 1 ayda üç sahne açmış olacaklarını ifade ederken İzmir seyircisini sahnelerine kavuşturmuş olmaktan ötürü çok mutlu olduğunu söyledi. İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut: “Binaların açılışında bizlerden desteğini esirgemeyen başta Kültür ve Turizm Bakanlığına, Genel Müdürümüz Sayın Mustafa Kurt’a, Genel Müdür Yardımcılarımıza ve gece gündüz demeden çalışan İzmir Devlet Tiyatrosu personeline sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Biliyorum ki bu salonda sizlerin alkışları hiçbir zaman susmayacak ve perdelerimiz sonsuza kadar açık kalacak.” dedi.

Kaşıkçılar oyunu izleyicilerce coşkuyla ve ayakta alkışlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER