'Damla damla sanat'

Özel Moral İlkadım Eğitim Merkezi’nde öğretmenlik yapan Dilek Kavak ve doğuştan bedensel engeli bulunan Damla Kayabaşı'nın çalışmaları sonucu açtıkları resim sergisi büyük ilgi gördü

Serginin açılışında, babası Mustafa Kayabaşı Damla'nın duygu ve düşüncelerine tercüman olarak bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

Öğretmen Dilek Kavak ise gerçekleştirdiğimiz kısa söyleşide mutluluğunu dile getirerek “Yaklaşık 8 ay önce Damla ile seanslarımız başladı. Başlarda sadece müzik dinleme kitap okuma gibi etkinliklerle geçiriyorduk 40 dakikamızı. Damlanın parmakları çok sert açmakta zorlamıyor fakat çok kısa sürede daha fazla açılmaya başladı. Bunu görünce tutma ve kavrama becerisinin arttığını düşünerek fırça tutabileceğine karar verdik Damla'yla. Ve resim maceramız böylece başladı. Bazı seanslarda 2 ve 3 tablo yapabildik. Resimlerinizin çoğu doğaçlama ve herkesin kendi bakış açısını yansıtıyor. Tablolarımızdaki tüm renkler ve desenler, modeller tamamen Damla'nın seçimi. Biz engelimizi kaldırdık ve hayatımıza renk kattık.” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER