Costa Yılın Kitabını Seçti

2014'ün ilk günlerinde açıklanan Costa Kitap Ödülü'ne ilk roman dalında The Shock of the Fall ile layık görülen Nathan Filer, Yılın Kitabı Ödülü'nün de sahibi oldu. 2012'de bu kitap, Hilary Mantel'in çok satan Kurtlar Hanedanı'nın devamı niteliğindeki Bring Up The Bodies adlı romanı olmuştu.

Costa Yılın Kitabını Seçti
İngiltere ve İrlanda'da yayımlanan kitaplar arasından beş kategoride seçilen birer kitap, her yıl Costa Kitap Ödülü'ne layık görülüyor. Bu yılın "En İyi Roman" ödülünü Life After Life ile Kate Atkinson alırken, şiir dalında Drysalter adlı seçkisiyle Michael Symmons Roberts, çocuk kitabı dalında Goth Girl And The Ghost Of A Mouse ile Chris Riddell, biyografi dalında şair Gabriele D'Annunzio’nun hayatını anlattığı The Pike ile Lucy Hughes-Hallet, 617 başvuru arasından öne çıkmıştı.
 
Costa, çocuk kitaplarını yetişkin kitaplarına eşdeğer tutan tek kitap ödülü olmakla övünüyor ve ödüller 1971'den beri dağıtılıyor. Ödül kazanan yazarlar 5'er bin pound alırken Yılın Kitabı Ödülü'nün sahibine ayrıca 30 bin pound veriliyor.
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2014, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER