'Contemporary İstanbul' 10'uncu Yılını Kutluyor

Çağdaş sanat örneklerini sanatseverlerle buluşturan ’Contemporary İstanbul’, yarından itibaren İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda açılıyor. Bu yıl 10’uncu yılını kutlayan Contemporary İstanbul’da, 24 ülkeden 102 galeri ve 700’den fazla sanatçının eserleri sergilenecek. Gazeteci Levent Özçelik’in İskoçya gezisinden çektiği video ve fotoğrafların da yer aldığı sergi 15 Kasım tarihine kadar gezilebilecek.

'Contemporary İstanbul' 10'uncu Yılını Kutluyor
Dünyadan ve Türkiye’den en iyi çağdaş sanat eserlerini sanatseverlerle buluşturan Contemporary İstanbul, bu yıl 10’uncu yılını kutluyor. Bu akşam davetlilere ön gösterimi yapılan sergi yarından itibaren açılacak.
 
İlk olarak 2006 yılında, 9’u uluslararası 49 galeri ile açılan Contemporary İstanbul, bu yıl 24 ülke ve 28 şehirden 102 galeriye ev sahipliği yapacak.
 
İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki sergi 15 Kasım tarihine gezilebilecek.
 
İSKOÇYA FOTOĞRAFLARI
 
İskoçya gezilerinde çektiği video ve fotoğraflarıyla Contemporary İstanbul’da yer alan gazeteci Levent Özçelik, İskoçya coğrafyasının ve insanlarının kendisini etkilemesinden dolayı daha fazla şeyler yapmak adına bu projeyi hayata geçirdiğini vurguladı.
 
Özçelik, “Çeşitli aralıklarla İskoçya’ya gidiyorum. Orada, özellikle şehirler dışında seyahat ediyorum. Bu deneyimleri video ve fotoğraflarla aktarıyorum. Bu projenin ilk ayağı bu. Bu sergiyle ilk ayağı başlatıyoruz, ardından kitap geliyor. Sonra bir dijital kitap geliyor, video dokümanterle sona erdireceğiz projeyi diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER