banner9

Çırak Dünya Prömiyerini Yaptı

52’nci Uluslararası Antalya Film Festivali’nin ‘Ulusal Uzun Metraj Yarışma Filmleri’nden ‘Çırak’ın dünya prömiyeri, Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Çırak Dünya Prömiyerini Yaptı
‘İz (Reç)’ ve ‘Halam Geldi’ gibi yolu Antalya Film Festivali’nden geçen filmlerin görüntü yönetmeni olan Emre Konuk’un ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu filmde, Hakan Atalay, Çiğdem Selışık, Levent Öktem ve Tuğrul Çetiner oyuncu olarak yer alıyor. Konuk ilk filminde, Yakub ustanın yanında 15 yıldır çıraklık yapan ve günlerini rutin bir şekilde geçiren Alim’in hayatının takıntıları yüzünden değişmesini anlatıyor.
 
Atmosfer yaratma becerisi ve hikaye anlatımındaki incelikleriyle dikkat çeken filmin ardından yapılan söyleşide filmin yönetmeni Konuk, 2 yıl senaryosu üzerine çalıştığı filminde Alim karakterinin aslında etrafındaki herkesten bir parça taşıdığını söyledi. Karakteri yaratmak için teknik desteğe ihtiyaç duymadığını, hayatın içinden çıkardığını belirten Konuk, filmin tamamının istediği atmosferi yaratmak için platoda çekildiğini söyledi. Konuk, ancak filmin gişede iş yapması konusunda çok umutlu olmadığını da sözlerine ekledi.
 
Filmin sanat yönetmeni Pınar Türkan, yönetmeni Konuk’un yönlendirmesiyle ‘sanat yönetmeni’ olarak ekibe dahil olduğunu söyledi.
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2015, 21:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER