Caz festivalinde son hafta

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlediği 25. İzmir Avrupa Caz Festivali kapanış haftasına girdi. 22 Mart 2018 Perşembe günü bitecek Festivalin son haftasında iki konser, bir atölye var.

Caz festivalinde son hafta

25. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin sondan bir önceki konserini 20 Mart 2018 Salı günü AASSM Küçük Salonda Max Ionata Hammond Trio yapacak. İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile Festival’e katılan saksafoncu Max Ionata, çağdaş caz sahnesinin önde gelen ve dünyanın en çok talep edilen müzisyenlerinden biri olan tanınıyor. Max Ionata, Mayıs ayında dördüncü kaydı "Rewind"ı yayınladı. Sanatçı için yepyeni bir dönüm noktası olan "Rewind" den sonra Ionata kendisini tamamen farklı bir topluluğun başında yeniden konumlandırdı, bir Hammond üçlüsü. Grup, uluslararası öneme ve olağanüstü bir yetenek yelpazesine sahip; org sanatçısı Luca Mannutza ve davul ustası Adam Pache’dan oluşuyor.

Kapanış Konseri Gençlerden

İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile 25. İzmir Avrupa Caz Festivali’ne katılacak Max Ionata Hammond Trio, 21 ve 22 Mart 2018 günleri geleneksel Açık Caz Orkestrası Atölyesini de yönetecek. Tema; Caz müziğinde ve birliktelikte doğaçlama teknikleri olarak belirlendi. Atölyeye katılacak genç cazcılar ve Trio 22 Mart 2018 Perşembe günü 20.00’de AASSM Küçük Salonda Açık Caz Orkestrası Final Konseri ile sahnede olacak. 25. İzmir Avrupa Caz Festivali bu konserle sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 10:29
YORUM EKLE

banner47