banner51

'Catrospektif' Galeri Selvin'de

Feridun Oral'ın 'Catrospektif' Resim ve Heykel Sergisi 18 Aralık - 10 Ocak tarihleri arasında Galeri Selvin’de sanataseverlerle buluşuyor.

'Catrospektif' Galeri Selvin'de
Hayatımızın içinde pervasızca kuyruk sallayarak dolaşır kediler. Bir kedinin aklından geçenleri okumak, biraz dikkat ve zaman ister. İşte bu kedili zaman diliminde olup bitenlerin izdüşümü, " Catrospektif" bir serginin habercisidir aslında. 
 
Feridun Oral, 1961 yılında Kırıkkale`de doğdu. 1985 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi`nden mezun olan sanatçının resim ve illüstrasyonları 1986 yılından bu yana yurtiçi ve yurt dışındaki bir çok sergi ve bienallerde sergilenmiştir. 1993 yılında Unesco tarafından Tokyo`da düzenlenen Noma-Concour yarışmasında yazıp resimlediği "Ormandaki Ses" adlı kitabıyla Runners-Up ödülü, 2001 yılında da Avrupalı illüstratörler Bienali`nde "Düş Kedileri" adlı çalışmasıyla onur ödülü olan sanatçının yazıp resimlediği çocuk kitapları yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yayınevleri tarafından yayınlanmıştır.
 
Resimlerindeki ironik dünyasını seramik tasarımlarına da aktaran Feridun Oral çalışmalarını İstanbul`daki atölyesinde sürdürmektedir. 
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER