Bornova'da öykü yarışması heyecanı!

Bornova Belediyesi'nin her yıl düzenlediği 'Homeros Kısa Öykü Yarışması' için başvurular 8 Haziran'a kadar devam edecek. Bu yıl 7'nci kez düzenlenen Homeros Öykü Yarışması'nda ilk üç esere ödül verilecek. Yarışmaya 18 yaşından büyük herkes katılabilecek

Bornova'da öykü yarışması heyecanı!

Bornova Belediyesi'nin Türk Edebiyatı'na yeni eserler kazandırmak amacıyla bu yıl 7'ncisini düzenlediği 'Homeros Kısa Öykü Yarışması'na katılmak isteyenler başvurularını 8 Haziran'a kadar yapabilecek. 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının katılımına açık olan yarışmada dereceye giren eserlerden birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye ise 2 bin lira ödül verilecek.

KONU SERBEST

Eserlerin daha önce basılmamış ve herhangi bir yarışmadan ödül almamış olması gerekiyor. Konu seçiminin serbest olduğu yarışmaya, her yazar sadece bir eserle katılabilecek. Öyküler en fazla 5 sayfa olacak. Eserler kargo ile "Bornova Belediyesi Atatürk Kitaplığı Fevzi Çakmak Cad. No: 32/A K: 2 Bornova / İZMİR" adresine gönderilecek. İnternet ya da elden başvuru kabul edilmeyecek. Yarışma seçici kurulu, Şengül Kıran, Bahri Karaduman, Halim Yazıcı, Yıldız İlhan ve Murat Şehin'den oluşacak. Jüri değerlendirmesini 18 Haziran 2018-14 Eylül 2018 tarihleri arasında tamamlayacak. Sonuçlar daha sonra belirlenecek bir tarihte açıklanacak. Yarışma şartnamesine Bornova Belediyesi'nin web sitesiwww.bornova.bel.tr'den ulaşılabiliyor.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila İzmir'de kültürün başladığı yerin Bornova olduğunu hatırlatarak, "Bornova İzmir'in kültür hayatında çok önemli bir yere sahip. Zaten bu nedenle Homeros Kısa Öykü Yarışmamız 7'inci yılında da büyük ilgi görüyor. Yarışmamızın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve eserleriyle edebiyatımızın zenginleşmesine katkıda blunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER