'Bir Sabır Öyküsü'

Ressam – heykeltraş Rıfat Koçak, “Artık Bodrum’da belli bir süre yaşayınca bulunduğunuz ortamın sizi ne kadar etkilediğini fark edersiniz diyor. Cevat Şakir’in Mavi Sürgün kitabından sonra önümde yeni bir ufuk daha açıldı. Onun hikayelerini resme ve heykele çevirmeye başladım”.

'Bir Sabır Öyküsü'
Bodrum’da sıkça gördüğümüz "sabırlık (agave americana)” bitkisi ile çok güzel bir şekilde ilişkilendirilmiş bir de film yapmışlar arkadaşlarıyla Balıkçı için.
 
Sanatçı Koçak diyor ki:“Balıkçıyı yeniden gündeme taşıyarak genç ve gelecek kuşaklara da böyle bir mirası ulaştırmaya çalışıyorum.
 
“Genelde bir konuyu ele alırım, üzerine gider ve bir proje itinası ile işlerim. En son KARYALI KADINLAR serisi  gibi. İnsanların hayatlarında, hep bir etkilenme dönemleri olmuştur. Balıkçının Mavi Sürgün kitabını yıllar önce okudum. Artık 14 – 15 yıllık bir Bodrumlu olarak, buranın havasını, suyunu, huyunu, kokusunu içine sindirmiş biriyim. Bu kez Mavi Sürgün’ü tekrar elime alıp irdelerken çok, çok etkilendim ve onu içselleştirdim.”
 
Sanatçı Rıfat Koçak'ın resim sergisi 10 - 28 Ocak 2014 tarihleri arasında İzmirli sanatseverlerle buluşuyor
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2013, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER