banner51

'Bak Bu' Fotoğraf Sergisi

Cemre Yeşil'in ''Bak Bu / This Was'' isimli kişisel sergisi ile 15 Haziran 2014 tarihine kadar Daire Galeri sergileniyor.

'Bak Bu' Fotoğraf Sergisi
Türkiye'de son dönem dikkat çeken genç fotoğrafçı kuşağının özgün isimlerinden biri olan Cemre Yeşil, hem bir fotoğrafçı, hem de bir sanatçı olarak hayata ve sanata bakışını ortaya koyan "Bak Bu / This Was isimli projesini sunuyor. İstanbul ve Londra'da çalışmalarını sürdüren Cemre Yeşil, fotoğraf serilerinde ve metine dayalı işlerinde kişisel ilişkilere odaklanıyor.
 
"Cemre Yeşil'in 'This Was' projesi, spesifik olarak kişisel hafızaya odaklanan yönüyle, fotoğraf paylaşımının kültürel koşullarını gündeme getirirken; profesyonel ya da amatör olsun, görüntünbün statüsüne dair algı mekanizmalarımızı gözden geçirmemizi talep ediyor. 
 
Bu projenin bir de çok içsel, çok şiirsel, deyim yerindeyse entelektüalizmden bir o kadar uzak bir yönü de var. Her görüntüyle eşleşen bir cümle, aslında modern hayatlarımızın gündelik akışına dair görüntü/metin haikuları gibi. Görsellikle yazı, yazınsallıkla görsellik arasındaki ilişki bu projenin ilginç bir boyutu; göstergelerle, görsel kodlarla düşünmeye alıştığımız bir dünyada görsellik üretiminin arka planındaki ideolojik sistematiği düşündürüyor. Ama bunu olabilecek en masum şekilde yapıyor. Bir görüntünün nasıl oluyor da bir duyguyu, bir kavramı anlatabilir hale geldiğini kendi kişisel dünyasının penceresini açarak (ya da açarmış gibi yaparak?) gündeme getiriyor."
Ahu Antmen
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2014, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER