Ayşe Özgener fuarda okurlarıyla buluştu

İzmir'de bir aile danışmanlık merkezi bulunan uzman psikolog Ayşe Özgener, 24'üncü TÜYAP İzmir Kitap Fuarı'nda son kitabı Sonra Konuşuruz'u imzaladı. Kitabında hayatı psikolojik açıdan ele aldığını anlatan Özgener, özellikle genç okurlarına ulaşmak istediğini söyledi.

Bu yıl 24'üncü kez düzenlenen İzmir Kitap Fuarı'na katılan İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener'in de eşi olan psikolog Ayşe Özgener, okuyucularıyla buluştu. Aile danışmanlığı yapan Ayşe Özgener, yaklaşık 1 ay önce basılan son kitabı Sonra Konuşuruz'u İzmirli okuyucuları için imzaladı. Yeni kitabında da hayata ve insana yönelik gözlemlerini aktardığını anlatan Özgener, "3 yıl önce ilk kitabım; Uçak Dolusu Zihinler yayınlamıştı. Bu kitabım  Sonra Konuşuruz'da da hayata, insana, hayatın içinde yaşadıklarımıza, söylediklerimize, söyleyemediklerimize içimizde kalanlara, kırgınlıklarımıza, kızgınlıklarımıza ve hatta sevinçlerimize dair gözlemlerim var" dedi.

Yazılar ve yazı aralarında terapi öykülerine yer verdiğini anlatan Özgener, okuyuculardan olumlu geri dönüşler aldığını belirterek şöyle konuştu:

"Bir şekilde hayatta iletişimin önemini anlatmaya çalıştım. Kitabı bu fuara yetiştirdiğim için mutluyum. İlgi çok güzel. Yazmayı seviyorum ve devam edeceğim. İnşallah devamı gelecek. Farklı bir türde başka çalışmam da var. Üzerinde çalışıyorum. 7 yıldır, kendi kurduğum terapi merkezinde danışmanlık yapıyorum. Kitaplarım mesleğimle örtüşüyor. Hayata psikolojik bakış içeriyor. Kitabım herkese hitap ediyor. Ama özellikle gençlerin okumasını çok istiyorum."

,

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER