Aydın Üniversitesi'nde İlginç Sergi

İstanbul Aydın Üniversitesi'nde açılan sergide ünlü ressam Frida Kahlo'nun çeşitli eserleri özel hikaye anlatımlarıyla yer alıyor.

Aydın Üniversitesi'nde İlginç Sergi

 

İstanbul Aydın Üniversitesi İspanyolca-Türkçe Çevirmenlik Bölümü öğrencileri mezuniyet projelerinde ilginç çalışmalara imza atıyor. Florya Yerleşkesi'nde geçtiğimiz günlerde mezuniyet projelerini hazırlayan öğrenciler tarafından açılan sergi yoğun ilgi gördü. İspanyolca-Türkçe Çevirmenlik Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Elif Uçmak tarafından hazırlanan projede Frida Kahlo'nun çeşitli eserleri özel hikaye anlatımlarıyla yer alıyor.
 
Böyle bir sergiyi hazırlayarak, bölümünde sadece dil eğitiminin değil, öğrenilen dile ait kültüründe anlaşılmasını sağlamaya çalıştıklarını belirten Uçmak, sanatın her dalının kolay ulaşılabilir olmasının arkadaşlarına daha faydalı olacağını söyledi. Meksikalı ünlü ressamın hayat öyküsünün kendisini çok etkilediğini belirten Elif Uçmak, mezuniyet sonrasında da çalışmalarını sürdüreceğini dile getirdi.
 
Bu proje için danışman öğretim üyesi ile ile yaklaşık 2,5 aylık çalıştıklarını belirten Uçmak, Frida Hahlo'nun hayat öyküsünü, esin kaynaklarını detaylı inceledikten sonra sergilenecek eserleri seçtiklerini söyledi.
 
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2012, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER