Anadolu Ateşi sahil şeridinde parlayacak!

Anadolu’nun sıra dışı kültürel mirasını, zengin dans figürleriyle harmanlayarak her bir gösterisinde izleyenleri büyülen Anadolu Ateşi turneye devam ediyor! Bugüne kadar dünyanın dört bir yanında sanatseverlerden milyonlarca alkış toplayan ekip, şimdi de Ege ve Akdeniz’de yerli ve yabancı turistlere hafızalardan silinmeyecek bir görsel şölen hazırlıyor!

Anadolu Ateşi sahil şeridinde parlayacak!

Kuruluşunun yirminci yılında 8 Dans Akademisi ile binlerce dansçı yetiştiren, Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın yaptığı Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Türkiye başta olmak üzere, dünyanın her yerinde kültürel esinti yaratmaya devam ediyor.

19 yıldır 104 ülkede 47 milyonu aşan seyirciyle buluşan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, 5.000’den fazla kez sahnelenen gösterileriyle Aspendos Arena’da ve Ege’nin binlerce yıllık medeniyetlerine ev sahipliği yapmış Amfi Tiyatroları’nda yerli ve yabancı seyircilere dans şöleni yaşatacak.

Topluluk dev kadrosuyla beraber görkemli koreografi, müzik ve sahne görüntülerinin kullanıldığı Aspendos Arena gösterileri ile eşzamanlı olarak yurtiçi ve yurtdışında  şehirleri gezmeye devam edecek. Ekibin bundan sonraki yurtiçi gösterileri 17 Nisan Tekirdağ, 18 Nisan Edirne, 05 Mayıs Bostancı Gösteri Merkezi, 22 Mayıs İzmir Ekonomi Üniversitesi, 23 Mayıs Bornova. Yurtdışındaki ilk durağı ise 15 Mayıs 2019’da Çin’in Pekin şehrinde gerçekleştirilecek olan Asya Medeniyetleri Festivali olacak. Ayrıca Temmuz - Ağustos ayları boyunca Kuşadası, Marmaris, Bodrum, Çeşme, Ayvalık, Altınoluk ve Alaçatı’da yerli ve yabancı turistlere kültürel zenginliğimizi tanıtmaya devam edecek.

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan: “25. yıl hedefimiz Türkiye’nin 7 bölgesine 50 dans akademisi, 75 milyon izleyici ve 3 kıtada temsilcilikler açarak kültür, sanat, turizm alanında sektör lideri olarak yeni hedefler arayacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER