Anadolu Ateşi 20 yaşında

Sahnelerdeki 20’nci yılını geride bırakan Anadolu Ateşi, dans tutkusunu dünyaya yaydığı bu uzun yıllar boyunca binlerce dansçı yetiştirdi ve yetiştirmeye de devam ediyor

Anadolu Ateşi 20 yaşında

Türkiye’nin dans kültürünü 104 ülkede sergileyen Anadolu Ateşi, her yıl  turizm bölgelerindeki gösterilerinde 1 milyonu aşkın turisti de bu muhteşem gösteriyle buluşturuyor. Dans kültürüne hizmetin yanı sıra yarattığı istihdamla ekonomiye sağladığı katkı da her yıl katlanarak büyüyor. 


 

ANADOLU ATEŞİ DANS TOPLULUĞU HER YERDE...
Anadolu Ateşi, 20’nci yıl etkinlikleri öncesinde, bu sezon sergilemeye başladığı “Istanbul Dreams by Anadolu Ateşi” ile şubat ayından bu yana Türkiye turnesine devam ediyor.
“Anadolu Ateşi” ve “Troya” gösterileri devam ederken “Istanbul Dreams by Anadolu Ateşi" yaz sezonunu 27 Temmuz'da Çeşme’de açıyor. Yaz sezonunun diğer gösterileri şöyle:

19 Ağustos Pazartesi        Bodrum Antik Tiyatro 21:00
31 Ağustos Cumartesi      Kuşadası AVM Amfi Tiyatro 21:00
18 Eylül Çarşamba          Hatay/ Antakya Sümerler Amfi Tiyatro 21:00
19 Eylül Perşembe           Gaziantep Üniversitesi Mavera 21:00
25 Eylül Çarşamba           Mersin Yenişehir AKM 21:00
26 Eylül Perşembe           Adana Çukurova Üniversitesi Açıkhava Sahnesi 21:00
30 Eylül Pazartesi            Denizli Necip Fazıl Kısakürek Sahnesi 21:00
06 Kasım Çarşamba         Ankara Congresium 21:00
 

Topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan; 20’nci yıl etkinlikleri kapsamında aralık ayında 30 özel gösteri ile Türkiye’de ve 20 özel gösteri ile de dünyanın en iyi sahnelerinde performans sergileyeceklerinin müjdesini verdi. 

Erdoğan 19 Ağustos Pazartesi  akşamı gerçekşecek Bodrum gösterisi ile ilgili de şöyle dedi: "Üç bin yıllık aradan sonra gördüğü restorasyonun ardından açılışını yaptığımız Bodrum Antik Tiyatrodayız yeniden. 19 Ağustos’ta"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER