"Altın Testi Ödülleri" sahiplerini buldu

İzmir Rotary Kulübü'nün düzenlediği 15. Uluslararası Altın Testi Seramik Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu. Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleşen ödül töreni ve sergi açılışına sanat ve cemiyet yaşamının önde gelen isimleri katıldı

"Altın Testi Ödülleri" sahiplerini buldu

İzmir Rotary Kulübü Başkanı İra Özkesen yarışmaya gösterilen yoğun ilgiden çok memnun olduklarını belirterek, "İzmir Rotary Kulübü tarafından, Yıldız-Halim Şima önderliğinde 1991 yılından beri düzenlenen yarışma, ülkemizde seramik sanatının gelişmesi ve ve daha geniş kitlelere tanıtılmasını amaçlıyor.

Bu yıl 15'cisi gerçekleştirilen Uluslararası Altın Testi Seramik Yarışması, seramik sanatında hem ülkemiz hem de dünyada çapında başarı kazanmış isimleri de buluşturmaya devam ediyor. Başlangıcından 27 yıl sonra, 2018 yılında rahatlıkla bu yarışmanın artık sürüdürebilir bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Seramik sanatçıları özgeçmişlerine bu yarışmada aldıkları ödülleri referans olarak ekliyorlar. Yarışmamızda  katkılarını esirgemeyen çok değerli jüri üyelerimize de teşekkür ederiz" dedi.

Ödül törenine ve sergi açılışına Dönem Guvernörü Lütfi Demir, Geçmiş Dönem Guvernörü Güneş Ertaş, Gelecek Dönem Guvernörü Fatih Akçiçek ve Bölge Sekreteri Tamer Hepağır'ın katıldı. Sergi, mayıs ayı boyunca sanatseverler tarafından gezilebilecek. 

Yarışmada ödül alanlar ise şöyle:

I.               Sercan Filiz

II.             Ayşenur Ceren Asmaz

III.           Muzaffer Ekmekçibaşı

Mansiyon ödülleri

I.               Jülyet Hazan

II.             Sibel Yeşil

III.           A.Serpil Kut

Gençlik Ödülü: Fatih Akçiçek

Kenan Pekin Ödülü: Janına Myronova

Güney Pekin Ödülü: Tatıana Syuzeva

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER