banner51

Altın Portakal'da Jüri Belirlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 4-11 Ekim 2013 tarihleri arasında düzenlenecek 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yer alan uluslararası uzun metraj film yarışması jürisinde görev yapacak isimler açıklandı.

Altın Portakal'da Jüri Belirlendi

Uluslararası jüride bu yıl ilk kez bir Türk yönetmen Yeşim Ustaoğlu başkanlık yapacak. Uluslararası birçok festivalde sayısız ödül kazanan, özgün dili ve üslubuyla çarpıcı filmlere imza atan Ustaoğlu, birbirinden başarılı yabancı yapımları değerlendirecek jürinin ilk Türk başkanı.

Jürinin diğer isimleri Asghar Farhadi’nin Oscar ödüllü “Bir Ayrılık” filminin başrol oyuncusu ünlü İranlı aktris Leila Hatami, genç sinemacılara verdiği destekle uluslararası sinema platformlarına taşınmasına yol açan yapımcı Titus Kreyenberg, birçok uluslararası festivalde jüri olarak görev yapan Macar yönetmen György Palfi ve en iyi film dahil üç Oscar ödülü alan “Argo”, “Köstebek” gibi filmlerin yapımcılarından Zeynep Santıroğlu Sutherland.
 
Jürinin, dünyanın farklı coğrafyalarından yarışacak 10 filmi değerlendireceği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2013, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER