Altın Kedi için yarışacak filmler açıklandı

Sinemaseverlerin sabırsızlıkla beklediği İzmir Kısa Film Festivali’nde ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın Kedi Ödülleri için yarışacak filmler belli oldu.

Altın Kedi için yarışacak filmler açıklandı

İzmir Kısa Film Festivali, bu yıl 21.kez İzmirli sinemaseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. Başta Kültür Bakanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Fransız Kültür Merkezi ve Alman Kültür Merkezi destekleri ile gerçekleştirilen İzmir Kısa Film Festivali 2-8 Kasım tarihleri arasında yüzlerce filmi ücretsiz olarak sinemaseverler ile buluşturacak. 120 ülkeden 3 bin 500 filmin başvuruda bulunduğu festivalde, ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın Kedi Ödülleri için yarışacak olan filmler belli oldu.

Bu yıl Fransız Kültür Merkezi, İzmir Sanat, Konak Sineması, Karaca Sineması ve Kültür için Alan’nın desteği ile online olarak da gerçekleştirilecek olan İzmir Kısa Film Festivali programı ve jüri üyeleri önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Ulusal Kurmaca Kategorisi Finalist Filmleri

Mamaville / Irmak Karasu

Büyük İstanbul Depresyonu / Zeynep Dilan Süren

Münhasır / Yeşim Tonbaz

Yara / Onur Güler

Esinti / Yiğit Ege Yazar

Vavelya / Birhat Temel

Siyah Güneş / Arda Çiltepe

Room 5 / Nihan Seven

Sarı, Siyam, Kanocular ve Ev Sahibi / Esme Madra

Ziyafet / Fırat Özerler

Göremediğimiz Tüm Işıklar / Şeyhmuz Altun

Ahtapot / Ergin Erden

Yolcuklar / Farnoosh Samadi, Ali Asgari

Uluslararası Kurmaca Kategorisi Finalist Filmleri

White Winged Horse / Mahyar Mandegar (İran)

David / Zach Woods (ABD)

The Fall / Jonatan Glazer (İngiltere)

I Am Afrait To Forget Your Face / Sameh Alaa (Mısır)

The Fall / Mert Berdilek (Avustralya)

Nina / Hristo Simeonov (Bulgaristan)

Vlora / Erblin Nushi (Kosova)

Virago / Kerli Kirch Schneider (Estonya)

Bromance / Jaroslav Moravec (Çek Cumhuriyeti)

Nero / Jan David Bolt (İsviçre)

Touch / Nir Berger (İsrail)

The Atomic Adventure / Loic Barche (Fransa)

Sticker / Georgi M. Unkovski (Makedonya)

Animasyon Finalistler

Lal / Gökalp Gönen

Çember / Melisa Hoş

Weight Of Consciousness / Alemşah Fırat

The Mother Of All Flowers / Merve Çaydere Dobai

Son / Orhan Umut Gökçek, Şeyma Kavak Gökçek

Belgesel Finalistler

Aynı Kar Tanesi Sayısız Kez üştü Yeryüzüne / Evrim İnci

Kelebek Adam / Enis Manaz

Buluşma / Nurbanu Asena

Bir Ömür Anadolu / Özer Kesemen

İris / Volkan Güleryüz

Deneysel Finalistler

Taming Of Enkidu / Pırıltı Onukar, Lukas Geier

Balance / Murat Boncuk

Ankebut / Ceylan Özgün Özçelik

CRN1138 / Lütfican Umut

Vortex / Cüneyt Işık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER