Altın Eşek Aksu'nun

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi bir ilke imza attı. 53’ncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında ünlü yönetmenler kendi filmlerini yarıştırdılar.

Altın Eşek Aksu'nun

 

Hem yarışmacı hem de jüri olan Nuri Bilge Ceylan Bir Zamanlar Anadolu’da, Atalay Taşdiken Mommo (Kız Kardeşim), Mehmet Eryılmaz Hazan Mevsimi, Yüksel Aksu Entel Köy Efe Köy’e Karşı, Reis Çelik-Lal Gece ile yarıştı. Jüride bulunan Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul’un oyu ile yarışmayı Entel Köy Efe Köy’e Karşı filmi ile Yüksel Aksu kazandı.
 
10 Temmuz’da yapılacak ödül töreninde Yüksel Aksu en iyi film ödülünü alırken, Atalay Taşdiken, Nuri Bilge Ceylan, Reis Çelik ve Mehmet Eryılmaz jüri özel ödülü alacaklar.
 
5-10 Temmuz 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan 53. Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında verilecek olan ‘Altın Eşek’ ödülleri hakkında bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, “Gülmecenin başkenti, dünyanın ortası Akşehir’de bu yıl 53. Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri’ni düzenleyeceğiz.
 
5-10 Temmuz 2012 tarihleri arasında 6 gün sürecek olan etkinliklerimizde Nasreddin Hoca’mızı ve onun mizahi olarak verdiği felsefeyi tüm dünyaya bir kez daha anlatmaya çalışacağız. Bu yılki etkinliklerimizde ‘Altın Eşek’ ödüllerini de 4 dalda vereceğiz. Karikatür, Komik Fotoğraflar, Mizah Filmleri ve Mizah Tiyatroları.
 
Karikatürcüler Derneği ile ortaklaşa yaptığımız değerlendirmede Akşehir Belediyesi ‘Altın Eşek’ ödülü Bulgaristan’dan Ivailo Tsvetkov isimli sanatçıya verilecek. Komik Fotoğraf dalında Mustafa Özgün Akıncılar’a, Komedi Tiyatroları dalında ise ‘Bu Para Başka Para’ isimli oyuna verilecek. Bu 4 daldaki ödüllerimiz 53. Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında değerli sanatçılarımıza takdim edilecek” dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2012, 16:35
YORUM EKLE

banner47