'Aldırma Gönül' İzmirlilerle Buluşuyor

Ünlü tiyatrocu Arda Esen'in oyunculuğunu üstlendiği 'Aldırma Gönül' 24 Aralık Çarşamba günü İzmirliler ile buluşacak.

'Aldırma Gönül' İzmirlilerle Buluşuyor
Senaryosunu Özgür Akçay'ın yazdığı oyunculuğunu Arda Esen'in üstlendiği ''Aldırma Gönül'' adlı oyun 24 Aralık Çarşamba günü saat:20.30'da İzmirliler ile buluşacak. İzmir Sahne Tozu Tiyatrosunda sahnelecek oyunun bilet fiyatları tam 25 öğrenci 15 TL olarak belirlendi.
 
“Aldırma Gönül” beş şair ve aynı zamanda gönül adamlarının cezaevi yıllarından kesitler sunan ve bu süreçte kaleme aldıkları şiirlerin mısralarında sıkışıp kalan bir 'Adam’ın hikayesi olarak göze çarpıyor. Haldun Dormen Sahnesi'nde İzmirliler ile buluşacak oyunun yoğun ilgi görmesi bekleniyor.
 
 
OYUN HAKKINDA:
 
Bir ayrılık hikayesi ve büyüyen bir sevda masalı aslında Aldırma Gönül... İçimizden uğurlayamadıklarımıza yakılmış bir ağıt. 
 
Mazinin dehlizlerinde kaybolan bir adamın, beş şairle hayata tutunma çabası. Yaşadıklarıyla okudukları arasında sıkışıp kalan ve kendi içinde hapsolmuş bir Adam'ın, Yesari adında bir kuşla hayata tutunma çabası.
 
Haksızlığın gölgesinde ziyan edilen hayatların hesapları altında ezilmiş, zihninin hapishanesinde tutsak, kaybedilmiş bir aşkın ve ömrün öyküsüdür Aldırma Gönül...
 
Hangimiz terketmedik ya da terkedilmedik en azından? Aşk acısını en derinlerde hissetmedik mi?
 
"Sevdalar terketmez insanı" diyen bir Adam'ın haykırışı Aldırma Gönül...
 
Sevmenin di'li geçmiş zamanı olmaz! Sevmek fiili geçmiş zamanda anılamaz! Şimdiki zamanın seviyorumu olur ancak, en genişinden severim dersin... Ötesi yok! Bunu bilesin...
 
ESEN YAPIM 2014
 
Yazan-Yöneten: Özgür AKÇAY
 
Oynayan : Arda ESEN
 
İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi
 
24 Aralık 2014 Saat 20:30
 
Biletler Gişe ve Biletix
 
Tam 25 TL
 
Öğrenci 15 TL
 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER